כל מה שאתם צריכים לדעת על פטור מהצבא

צבא ההגנה לישראל הוא חלק חשוב מאוד ממדינת ישראל מכיוון שהוא מקנה לה את האפרות להמשיך להתפתח ולצמוח לצד כל מיני סוגים של איומים ביטחוניים. הרי זה לא כזה פשוט לתפעל מדינה שלמה כשאר מסביב לה יש לא מעט אויבים שצרים עליה, ומכאן גם חוק גיוס חובה אשר קיים עבור ישראלים שמגיעים אל הגיל המתאים ומקבלים טרם לכן את מכתבי צו ראשון באופן שכמעט תמיד גורם לחגיגה ושמחה בקרב האנשים מסביב. אך מה קורה כאשר הגיוס הוא לא בהכרח דבר שמתקבל באופן חיובי?פטור מהצבא

לא כולם חייבים להתגייס לצבא

במדינת ישראל המציאות מראה כי לא כול ישראלי שהגיע אל כיל 18 הוא אכן כזה אשר יתגייס לצבא. בקרב אוכלוסיה החרדית יש כמות גדולה מאוד של משתמטים, ובקרב הבנות הדתיות יש כאלה אשר עדיין יכולות להוציא פטור עקב המצב הדתי כאשר יש בנות שעוברות אל שירות לאומי כדי לקבל את הזכויות של שירות במדינה לצד הירתמות אל מערך שמסייע אף הוא אל מקומות נזקקים ברחביה.

מה קורה עם אנשים אשר מחפשים אחר פטור מבלי להבין אלו צעדים הם יכולים לעשות וכבר נחשבים בתור משתמטים? מה קורה עם צעירים שמתגוררים בחו"ל לאחר שההורים לשם היגרו לפני כמה שנים? לא כולם חייבים להתגייס אבל בהחלט צריכים להכיר את החוקים כדי שלא להיחשב בתור משתמטים.

באותו נושא: משרד עורכי דין מתמחה בדין צבאי

איך יכולים לקבל פטור משירות צבאי

לא פעם הגיע אדם צעיר אל מדינת ישראל על מנת לבקר במהלך של החגים קרובי משפחה, רק על מנת לגלות כי משטרה צבאית מחכה לו בקרבת מקום על מנת לעצור אותו בגין השתמטות מן הצבא. לא פעם ישנם צעירים אשר מתחמקים מהשירות הצבאי לא לשם התחמקות מהעשייה החשובה הזו, אלא מכיוון שהם חייבים להיות אלה שאת בני הבית מפרנסים וללכת אל עבודה מידי יום כאשר כל יום הם חוששים מפני מעצר בגין השתמטות.

עבור כל אחד מאלה ישנה דרך של התמודדות מבחינה משפטית, ותמיד זה חשוב להבין את התייחסות החוק פר כל מקרה באופן פרטני כאשר עם עו"ד קרדונר אשר מיומן בתחום הזה יכולים להביא אל סיום הדברים באופן מוקדם והכי נעים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם