פיתוח מנהלים ליצירת מנהיגים מובילים

מנהלים מצטיינים הם כאלה שלא רק מבצעים את עבודתם אלא גם מתווים את הדרך שבה פוסע הארגון שבו הם ממלאים תפקיד מפתח כזה או אחר. בהתאם כדאי לפתח את המנהלים כדי להפוך אותם למנהיגים איכותיים במיוחד, שיובילו את החברה או הארגון למיצוי הפוטנציאל ולהצלחות מרשימות במיוחד. פיתוח מנהלים נשען על שיטות בעלות הצלחות מוכחות כגון NLP ועל מודלים מתקדמים, ובדרך כלל מועבר באופן חווייתי.

אילו כלים מקנה סדנת פיתוח מנהלים שמתמקדת ביצירת מנהיגות מעצבת?

סדנת פיתוח מנהלים שמטרתה יצירת מנהיגים מוערכים שמשביחים את החברה שבה הם עובדים מקנה מגוון רחב של כלים יקרי ערך. סוג אחד של כלים חיוניים הוא אלה שמאפשרים למנהל ליצור סביבת עבודה יצירתית, חדשנית ופרואקטיבית, שתעצים גם את העובדים האחרים בארגון. סוג שני של כלים שמקנות סדנאות פיתוח מנהלים הוא כלים לניהול מושכל של קונפליקטים וליישוב סכסוכים – כלים אלה חשובים כדי למנוע מחילוקי דעות, שהם חלק בלתי נפרד מאינטראקציות בינאישיות ובאופן טבעי עלולים להתגלות בכל מקום עבודה, לחבל בהצלחת החברה. סוג שלישי של כלים עוסק בהעברה אפקטיבית של מסרים משפיעים, כך שהמנהל יוכל ליזום מהלכים שונים ולהביא לידי ביטוי את תפישת עולמו ואת הידע שלו. בנוסף מקנות סדנאות מסוג זה כלים להטמעת יכולות תקשורת בינאישית טובה בכל מרחב העבודה, שכן זהו הבסיס ההכרחי למיצוי ההון האנושי.

כיצד מתנהלת הסדנה?

על-מנת לפתח מנהלים שהם מנהיגים יזמים שמובילים תהליכי שינוי והשבחה באופן מתמיד, הדרך הטובה ביותר היא סדנה חווייתית – שכן למידה באמצעות משחקים, סימולציות ואינטראקציות שונות, מפתיעות ומרתקות, היא הלמידה האפקטיבית ביותר.

בנוסף כולל סדנה לפיתוח מנהיגים המחזת תרחישים עסקיים שונים על-מנת להציג חסמים אפשריים לתקשורת מיטבית וכמובן פתרונות יעילים להסרת אותם חסמים. עוד בסדנאות פיתוח המנהלים: אימפרוביזציות שמסייעות למנהלים להיכנס אל דמות המנהיג ולהטמיע את הכלים והיכולות הנדרשים לטובת מנהיגות מעצבת. באופן כללי ניתן לראות קשר הדוק בין ניהול לבין במה, כשגם מודלים וידע משיטת ה-NLP מחזקים קשר זה ומכשירים מנהלים שהם מנהיגים מובילים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם