מה השלב הראשון בהקמת עסק חדש?

פתיחת עסק זו אינה משימה קשה, עם זאת בכדי להצליח בה אנחנו צריכים לעמוד במספר דברים והכול בכדי שהעסק יהיה מוצלח. הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות כאשר אנחנו בונים מאפס עסק חדש הוא להבין מה יהיה תחום העיסוק של העסק. ככל שנגדיר יותר טוב היכן העסק יפעל ומה הוא יעשה כך לאחר הקמתו נרוויח יותר. עלינו להכיר בכך כאשר אנחנו בונים עסק חדש ועלינו לעשות הכול בכדי להגדיר היטב מה טיב העסק וכיצד הוא יראה. בשלב הראשון אנחנו צריכים לאפיין את העסק ואת אופיו ורק לאחר מכן נוכל לעבור לשלבים הבאים ולהתקדם איתם בכדי לבנות את התכנית הטובה ביותר. הקמת עסק דורשת מחשיבה מקדימה רבה והכנות רבות שאת כולן עלינו לעשות בכדי שהעסק יתפקד כראוי.

מה השלב השני בהקמת עסק חדש?

לאחר שאפיינו את העסק וכיצד הוא יראה עלינו להמשיך בנושא הקמת העסק לשלב השני. השלב השני הוא בנייה של תכנית עסקית לעסק. תכנית עסקית היא מסמך ניהולי המפרט את התכניות העתידיות של העסק וכיצד העסק יראה בעתיד. תכנית עסקית טובה יכולה לעלות על דרך המלך את העסק שלנו ואנו נרוויח ממנה רבות. עלינו להשקיע בתכנית העסקית שלנו כמה שאפשר גם אם הדבר אומר לקיחת מומחים מבחוץ שיעזרו לנו לבנות את התכנית העסקית שלנו. העובדה היא שפעמים רבות אנו לא יודעים לבנות תכנית עסקית באופן עצמאי ואנו חייבים עזרה של איש מקצוע שיעזור לנו לבנות את התכנית העסקית הטובה ביותר.

מה השלב השלישי בהקמת עסק?

לאחר שעשינו את ההכנות להקמת העסק אנו מגיעים לשלב האחרון של פתיחת עסק. זהו שלב בירוקרטי היכול להיות מעצבן מאוד אך חייבים לעבור אותו אם רוצים לפתוח עסק חדש. שלב זה הוא רישום העסק שלנו ברשויות המתאימות. ישנן שלוש אפשרויות לרישום עסקים, האפשרות הראשונה היא עוסק פטור, האפשרות השנייה היא עוסק מורשה והאפשרות השלישית היא חברה בע"מ. לכל אחד מהאפשרויות יש משמעויות משפטיות שיש להכיר ולהפנים ולכל אחד מהם יש חסרונות ויתרונות. עוסק פטור לדוגמא אינו צריך לדווח למע"מ, אך ההכנסות שלו מוגבלות לכ-100,000 ₪ בשנה. דוגמא אחרת היא שכאשר אתה מקים חברה בע"מ אתה מוגן במקרה שהיא פושטת רגל ואתה לא צריך לשלם את החובות שלה. עלינו להכיר את המאפיינים של כול ישות כזאת ולהתנהג בהתאם כאשר אנחנו פותחים עסק חדש.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם