חשיבות הקמת תאורה נכונה לפני מופע

נסו לחשוב על ההופעה האחרונה שהייתם בה, ועל המיקום שבו היא התקיימה: האם זה היה במסגרת פסטיבל מוזיקה, בבר מקומי או באולם ייעודי להופעות? שאלת המיקום והחלל הספציפי שבו מתקיים האירוע היא חשובה ומהותית לאווירה שתשרור בו, אך הרבה מאד אנשים נוטים לחשוב כי רק המיקום הוא החשוב, בעוד שבפועל המרכיב העיקרי והמשפיע ביותר על האווירה בהופעה הוא דוקא העמדת התאורה במקום.

הקמת תאורה לפני מופע היא למעשה אחד המרכיבים המהותיים ביותר בה, למידע נוסף, משום שהאדם הממוצע אינו נוטה לחשוב עליה כבעלת חשיבות, וודאי שלא לעומת פרמטרים כמו איכות הסאונד וביצועי הלהקה המופיעה. אז מה חשוב לדעת על הקמת תאורה לפני מופע, ואיך תעשו זאת נכון? הנה מדריך מקוצר שיעזור לכם לעשות את צעדיכם הראשונים בעולם הסאונד.

מיקום המופע

כפי שנאמר קודם, מיקום המופע הוא קריטי לאווירה שתשרור בו – בין אם זהו מופע אינטימי וקטן, ובין זוהי הופעה גדולה הסוחפת את הקהל. כך, יש לשים לב לתאורה המדויקת לכל סוג של אירוע ולבחור את פלטת הצבעים שתהיה בו, וכמובן את רמת העמימות בו: במופעים אינטימיים מטבע הדברים התאורה תהיה עמומה יחסית, ואילו בהופעות גדולות יהיה צורך בריבוי פרוז'קטורים ואפקטים. הבחירה הספציפית לכל אירוע תהיה תלויה הרבה פעמים בחלל המארח או באמן המופיע עצמו, ובכך חשוב לשים לב למה שנהוג לעשות בדרך כלל – כדי לא להשרות על הקהל אווירה אינטנסיבית מדי לעומת מה שהם ככל הנראה מכירים ממקומות אחרים.

התאמת התאורה לשירים

תחום נוסף שהתפתח מאד בשנים האחרונות בארץ ובעולם בכלל, הוא ההתאמה הייחודית של ציוד התאורה למופע, בהתאם לשירים המושמעים בו. אם בעבר הפרוז'קטורים היו מאירים בעוצמה גבוהה ובהתאמה יחד על הזמר בזמן השיא של המופע, הרי שהיום ניתן ליצור מגוון רחב של "רגעים" כאלה, בהתאמה ייחודית לכל שיר ובתיאום מושלם עם הלהקה. הקמת תאורה נכונה לפני מופע היא כזו שמציעה מבחר רחב ככל האפשר של אפשרויות, וכמובן באופן שהקהל לא ירגיש בכך באופן מיידי – בשל החוויה הסוחפת והכוללת של המופע כולו.

> בדקו סטנדים לתאורה באתר מיוזיקול

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »