התייעלות אנרגטית

התייעלות אנרגטיתבשנים האחרונות המגמה הרווחת בקרב חברות, מפעלים וארגונים רבים היא לנהל ארגון בעל אג'נדה ירוקה – משמע ידידותיים לסביבה. המפעלים השונים מזהמים מאד את האוויר ולכן בעלי המפעלים מנסים להפחית כמה שיותר את צריכה האנרגיה וזאת על מנת לנסות ולזהם פחות את הסביבה.

מהי התייעלות אנרגטית

התייעלות אנרגטית היא דרך להפחית את צריכת האנרגיה במערכות רבות. הפחתת האנרגיה תעשה בדרך כלל תוך ייעול צריכת האנרגיה הקיימת, וניצול נכון יותר של משאבים שיכולים לסייע להתייעלות האנרגטית. כיום ישנן חברות רבות המציעות ייעוץ להתייעלות אנרגטית.

מה מציעות החברות השונות

בשל הוצאת האנרגיה הרבה במפעלים , חשוב להתייעץ עם חברה שיכולה לסייע להתנהל ולחסוך בהוצאות האנרגיה כמו למשל הוצאות של דלקים וחשמל. החיסכון בהוצאות נעשה ללא השקעה כספית, ולעיתים רבות מממנות חברות שונות את התהליך במידה והמדינה שותפה לפרויקט.

מדוע אנו זקוקים להתייעלות אנרגטית

מלבד החיסכון בכספים רבים ובמשאבים  – חשוב לדעת כי התייעלות אנרגטית מסייעת להפחית בצריכת אנרגיה. למרות שחשמל למשל הוא חלק בלתי נפרד מהקיום האנושי המודרני, הוא פוגע רבות בסביבה בעיקר שתהליך הפקתו. ייעול אנרגטי מסייע להפחית את השימוש בחשמל ובכך לזהם פחות את הסביבה, ולחסוך בכסף רב.

עוד פעולת התייעלות אנרגטית למען חסכון בצריכת חומרים מתכלים נעשית בצמצום צריכת החומרים המתכלים. החומרים המתכלים גם הם מספקים צרכים רבים של מפעלים ובני אדם, ובכל זאת חשוב להקטין את צריכתם וזאת עקב הפגיעה שלהם במשאבים טבעיים של כדור הארץ.

גם צריכת גז ונפט פוגעת ומזהמת את הסביבה, ולכן בתהליך ההתייעלות חשוב לדעת כיצד לצרוך פחות מחומרים אלה, או לייצר פחות בזמן העבודה, וזאת על מנת להפחית מפליטת גז החממה שהחומרים פולטים.

אז מה עושים כשרוצים לזהם פחות?

כיום ישנן ארגונים רבים שמסייעים בהתנהלות אנרגטית והם פועלים עם ההממשלה בנושא. הארגונים מספקים ייעוץ ותכנון נכון יותר של צריכת האנרגיה והייצור. התהליכים של ההסברה והייעוץ מסייעים בשינוי משמעותי אצל מפעלים רבים, שבעקבות הייעוץ הופכים למפעלים ידידותיים יותר לסביבה.

בדרך זאת ניתן לחסוך בתקציבים ומשאבים, לייעל את העבודה, ולהפוך את המצב הכלכלי של המפעל לטוב יותר. עוד ניתן בדרך זאת לשמור על סביבה נקייה, ומצפון שקט יותר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם