הכוונה תעסוקתית לחיילים משוחררים – למה כדאי להיעזר בה

אז השתחררתם מהצבא, חגגתם עם החבר'ה ועכשיו אתם רוצים לעשות טיול מסביב לעולם. אבל רגע אחד, לפני שאתם מזמינים כרטיסים לתאילנד ונעלמים לחצי שנה, אולי כדאי לחשוב קצת על השאלה הגדולה: מה תרצו להיות כשתהיו גדולים? אז אולי כשהייתם ילדים ידעתם שתהיו רופאים או טייסים, אבל כשגדלתם גיליתם שהמציאות היא אחרת, וגם תחומי העניין שלכם השתנו. אז גם אם אתם לא מתכוונים ללמוד כרגע, מומלץ ללכת להכוונה תעסוקתית בכל זאת. כי מי יודע, אולי כשתחזרו מחו"ל תגלו שנותרו לכם ימים ספורים להרשמה לסמסטר אביב.

ייעוץ תעסוקתי

הכוונה תעסוקתית משתלמת

הכוונה תעסוקתית לחיילים משוחררים – למה כדאי להיעזר בה? כמה סיבות שבזכותן משתלם לחיילים לעבור הכוונה תעסוקתית:

  • לנצל את ההנחה– מכונים רבים מציעים הנחות לחיילים משוחררים באבחון תעסוקתי, ולעתים הכוונה תעסוקתית אף מוצעת בחינם. אז מדוע לא לנצל זאת? אולי לא תהיה לכם הזדמנות נוספת לקבל הנחה משמעותית במחיר.
  • זמן מתאים– תאמינו או לא אבל הזמן שאחרי הצבא הוא הזמן הטוב ביותר לחשוב על קריירה ולימודים. כבר עברתם את תקופת התיכון, "ניקיתם את הראש" בצבא, וכרגע אתם מוכנים שוב ללימודים אינטנסיביים.
  • לא מחייב –כשאתם באים לאבחון תעסוקתי חשוב שתדעו שמדובר בהמלצה בלבד, בעזרה במציאת כיוון תעסוקתי, אך לא מעבר לכך. המאבחנת אמרה שמתאים לכם ללמוד פסיכולוגיה, אבל אתם נמשכים למוזיקה? בסופו של דבר אתם אלה שמקבלים את ההחלטה.
  • הכוונה מותאמת לחיילים משוחררים –ההכוונה התעסוקתית מותאמת לכם ולמצב שבו אתם מצויים כרגע. היועץ יודע שרק השתחררתם, ואולי אין לכם כל כך ראש ללימודים בשלב זה. לפיכך, הוא יוכל להציע לכם מכינות קדם אקדמיות כדי לרענן את החומר הלימודי ו"להסיר חלודה".

מה עושים בהכוונה תעסוקתית

אחרי שהבנו מדוע כדאי לכם להגיע ליום הכוונה תעסוקתית לחיילים משוחררים, נבחן את השאלה – מה עושים שם? דבר ראשון, זה תלוי בסוג המכון והאבחון שהוא מציע. ישנם מכונים המציעים פגישת ייעוץ אחת. במקרה זה תזומנו לפגישה עם פסיכולוג או איש מקצוע אחר בתחום ההכוונה התעסוקתית, ותשוחחו אתו בנעימות במשך כשעה או שעתיים. במהלך הפגישה תוכלו לבחון כיוונים מקצועיים שונים, לבדוק במה אתם טובים, מה מתאים לכם ללמוד ובמה תרצו לעבוד. מנגד, ישנן מכונים המציעים יום אבחון שלם. יום זה יכול להימשך כחצי יום – במהלכו תעברו שורה של מבחנים, תזומנו לפגישה עם יועץ ותיבחנו כקבוצה במסגרת משחקי תפקידים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם