למה נצטרך אילוף כלבים?

אילוף כלבים או בשם העדין יותר אימון כלבים זהו תחום המעסיק אנשי מקצוע רבים. יש את המאלפים ואת המאמנים, – אלה עוסקים בהקניה של הרגלים ושל התנהגויות נורמטיביות לכלב. יש מטפלים התנהגותיים, יש כמובן את הווטרינרים ויש אפילו פסיכולוגים מיוחדים לכלבים. למה מושקעים משאבים רבים כל כך בכלבים? למה חשוב לאלף אותם ולאמן אותן ולהעניק להם כל כך הרבה? התשובה היא, כי הכלב יותר מכל בעל חיים אחר משרת בנאמנות רבה את בעליו ולא בוגד בו לעולם. מסיבה זו אנחנו אכן רואים את עולם האפשרויות המקצועי הענק שעומד לרשותנו כאשר מדובר בתחום של אילוף הכלבים לצרכי האנושות.

אילוף כלבים

למה אנחנו צריכים בעצם את הכלבים המאולפים?

הכלב נמצא בשירות האנושות במגוון תחומים רחב כפי שנפרט בהמשך ומכאן ברורה לנו החשיבות בהשקעה בחינוכם, אילופם, ואימונם של הכלבים.

  • הכלב משרת את האדם בנאמנות –אחת המטרות של הכלב בבית זוהי המטרה של שירות הבעלים בנאמנות. הכלב ידוע כחיה הכי נאמנה שלא נוטשת את האדם ונאמנה לו תמיד ומשרתת אותו נאמנה על פי האילוף אותו קבל הכלב.
  • הכלב משמש כחיית מחמד –ילדים וגם מבוגרים רוצים לגדל חיית מחמד אך חשוב להם שבעל החיים יהיה עצמאי ולא ידרוש יותר מידי טיפול. הכלב הוא בעל החיים שעונה ממש על כל הדרישות הללו. חוץ מלצאת אתו מספר פעמים ביום כדי שיעשה את צרכיו ולדאוג להגיש לו את הארוחה, יסתדר הכלב פחות או יותר ולא ידרוש יותר מידי.
  • עיוורים –הכלב בשירות האדם נראה הכי הרבה בקרב העיוורים. אנחנו עדים לעזרה המשמעותית ולאיכות החיים המשופרת אשר לו זוכים העיוורים שנהנים משירותו של כלב הנחייה. האילוף של כלב הנחייה זהו אילוף הרבה יותר מורכב ומסובך מסתם אילוף של כלב, אך ההשקעה בכלבים משתלמת. כי התוצאות בשטח מוכיחות על כך שעיוור עם כלב זה משהו הרבה יותר אפשרי מאשר עיוור שמנסה להתמודד עם העלטה בכוחות עצמו.
  • בעלי מוגבלויות –גם בעלי מוגבלויות נהנים מהשירות של הכלב, כאשר בעל החיים לא דורש מהם דבר והם נהנים מהטיפול בו ומהתרפיה שנעשית בבעלי חיים בכלל ועם הכלב במיוחד.
  • שמירה –הכלב מהווה גם 'כלב שמירה'. בבתים ובחצרות בהם נדרשת ההרתעה, יהיה הכלב שיתריע בקול גדול, על כל פולש זר.

לעוד מידע על אילוף כלבים בחיפה

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »