גישור גירושין – כיצד מתגרשים בתבונה

הסטטיסטיקות המדברות על גירושין בישראל בפרט ובעולם המערבי בכלל מספרות סיפור שלא כל כך נעים לשוחח עליו. כל אדם בישראל מכיר לפחות זוג גרוש אחד, אם לא יותר, ורבים מהנישאים בעשור האחרון כבר מתקרבים לסיום הליכי גירושין לאחר פחות מ-10 שנות נישואין, עם או בלי גישור גירושין.

אם אתם, כמו רבים אחרים, נמצאים על אותו קו התפר השוקל גירושין כפיתרון למצב זוגי לא מתקבל על הדעת, לאחר הידרדרות ביחסים או משבר כלשהו, הרי שגישור יכול להפוך את תהליך הגירושין שלכם לתהליך פשוט יותר, ולעיתים מפתיע עד כדי נעים.

הקסם של הגישור – גירושין נעימים ללא פחד

Business Team. People shake hands communicating with each other

קשה להודות, אבל גירושין זה דבר מפחיד. אם בחרנו להתחתן בזמנו, בחרנו בחיים המשותפים, ולא רק ניתוק הקשר הזוגי קשה ומפחיד, אלא העובדה ששזרנו את חיינו זו בחיי זה וזה בחיי זו, ולפנינו בנייה מחודשת של חיים שלמים בנפרדות – אתגר לא פשוט ללב ולראש.

האתגר לא נגמר כאן, ברמה האישית-רגשית, שכן תהליך הגירושין עם גישור או בלעדיו, כולל לעיתים קרובות גם ילדים קטנים, ועניינים כלכליים, שני נושאים רגישים וטעונים שעלולים להוביל למוקשים רבים בתהליך, עד כדי כאב וצער רב.

בכדי להימנע מכך, יש לשים את הפחד בצד, ולפגוש את הכנות המלאה ביותר שלנו – מה באמת אנחנו רוצים, מבעד לכעס, לכאב, לצער או לעלבון, ולהתבונן לעבר העתיד, לעבר השנים הקרובות, בכדי לייצר מצב נעים בחיים שלנו, וזאת עושים עם מגשר מקצועי.

טכני – כיצד מתגרשים עם מגשר

מעבר לאותם המקרים בהם תהליך הגישור פותח מחדש את הקשר ואת הקסם שנעלם ממנו בעבר, הרי שרוב מקרי הגירושין המגיעים לכדי שיח עם מגשר מסתיימים בצורה נקייה ונעימה, בלחיצת יד חמה ולרוב בחיבוק ואיחולי הצלחה, גם במקרים בהם קשה להאמין כי הצד השני בכלל נגיש לשיח.

המפגשים נערכים עם שני מגשרים, אחד לכל צד, תוך יצירת מתווה הבנות ברור למציאת הפשרה המתאימה לכל המעורבים, עם התייחסות מלאה ומקצועית לכל הנושאים השונים, מהטעונים ביותר ועד הפשוטים ביותר, עד למתווה הנכון והמקובל על כולם, במהירות וביעילות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם