הסיבות השונות לגירושין לפי חוק

אחת הירושות שירשה ישראל מהע'ותמאנים אשר שלטו בארץ היא העובדה כי יחסי האישות בארץ נידונים על פי הדין הדתי של העדה. כך למוסלמים יש בית דין משלהם וכך גם ליהודים יש בית דין משלהם הדן על פי ההלכה. המקום בו הדבר בא לידי ביטוי יותר מהכול זה בתחום של הגירושין. בני זוג יהודים הרוצים להתגרש חייבים לפנות אל בית הדין הרבני והוא היחיד אשר יכול לאשר גירושין. בית הדין פועל על פי חוק ברור שעל פיו הוא מתיר גירושין ואנו נפרט לפניכם סיבות לגירושין, הסיבות שבגינן בעל יכול לבקש גט מאשתו. שימו לב גם כאשר אישה רוצה להתגרש בית הדין פועל על פי חוקים קבועים אך על כך במאמר אחר.

סיבות לגירושין

  • מורדת

הסיבה הראשונה שבגינה בעל יכול לבקש גט מבית הדין הרבני ולנקוט את הצעד של גירושין היא הסיבה שהאישה היא מורדת. אין הכוונה לכך שהאישה מורדת במדינה אלא בבעלה כאשר הביטוי המובהק ביותר לכך היא שהיא מסרבת לקיים עם הבעל יחסי אישות.

  • עוברת על דת משה

אם האישה אינה שומרת על היהדות וכך פוגעת במרקם החברתי בבית, בילדים ובבעל אזי הבעל רשאי לבקש גירושין. כך לדוגמא אם האישה לא שומרת על כשרות או על השבת אזי בית הדין יסכים לתת גט.

  • אישה שזנתה

אחד האיסורים החומרים ביותר ביהדות הוא על בגידה ואם האישה בגדה בבעלה והבעל מביא שני עדים שיעידו על כך אזי בית הדין יאות לתת גט. לכן אם אתם בוחרים באפיק זה הקפידו להבטיח כי יש לכם הוכחות לבגידה וכי אתם יכולים להוכיח זאת ללא בעיות.

  • אישה הלוקה במומים

אם האישה לוקה במומים כמו העובדה שהיא עקרה או שאינה מסוגלת לקיים יחסי אישות עם בעלה והבעל לא היה מודע לכך לפני הנישואין אזי הבעל רשאי לקבל גט.

התייעצו עם עורך דין

לפני שאתם מחליטים לפנות לבית הדין הרבני בעליה מסוימת כדאי לכם מאוד להתייעץ עם עורך דין הבקיא במשפט העברי ואשר יוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר שיש בבית הדין הרבני.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

צרכנות
daniel

סוגי ארונות הזזה

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגי ארונות הזזה (ראו באתר ולדי ארונות), אשר יכולים לסייע במציאת פתרונות אחסון נוחים ופונקציונליים. חשוב להבין כי לכל

קרא עוד »
חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »