בקשת קצבת נכות עושים בליווי עו"ד מוסמך

כל אדם יודע שעבודה היא תנאי בסיסי והכרחי עבור חיים נוחים וראויים. אדם אשר איננו עובד, לא יוכל להתפרנס כראוי וימצא עצמו במצב של חוסר. לכן, בכל מצב שאדם חש כי הוא איבד מכושר העבודה שלו מסיבות בריאותיות שונות, עליו לפנות לביטוח הלאומי ולהצהיר על מצבו הבריאותי ועל אובן כושר העבודה בגינו. לאחר תהליך קצר, הביטוח הלאומי יקבעו את אחוזי הנכות של האדם. בהתאם לאחוזי הנכות שיקבעו לאדם, הוא יוכל לקבל קצבת נכות שתאפשר לו להתפרנס בכבוד, למרות חוסר יכולתו לעבוד באופן חלקי או מלא.

מהי קצבת נכות

ישנם לא מעט אנשים, אשר מפתחים בעיות בריאותיות שונות במהלך הזמן. לא פעם, אותן  בעיות בריאותיות וגופניות הופכות את אותם האנשים מאנשים בעלי יכולת לעבוד במשרה מלאה ולהתפרנס מכך בכבוד, לאנשים אשר אינם יכולים לעבוד כנדרש מהם או שאינם יכולים לעבוד כלל ונאלצים לפרוש מהעבודה. אותם האנשים לא יוכלו להתפרנס בכבוד ולחיות חיים בסיסיים נוחים ונעימים. לכן, הביטוח הלאומי מאפשר לכל אדם אשר כושר העבודה שלו נפגם באופן כלשהו בשל בעיה בריאותית או גופנית, להגיש בקשה לקצבת נכות. מטרתה של קצבת הנכות היא לאפשר לאדם לחיות בכבוד למרות חוסר יכולתו לעבוד באופן מלא או בכלל. גובה הקצבה יקבע בהתאם לסוג הבעיה הרפואית, השפעתה של בעיה זו על חייו של האדם ועל יכולותיו השונות ועוד. אם מדובר באובדן כושר עבודה משמעותי אשר איננו מאפשר לאדם לעבוד כלל, הרי שהקצבה תהיה גבוהה יותר מאדם אשר לא יכול לעבוד באופן חלקי בלבד.

קצבת נכות

כיצד תקבלו קצבת נכות בקלות

אם אתם מעוניינים להגיש בקשה לקצבת נכות בשל אובדן כושר עבודה מלא או חלקי שנוצר בעקבות בעיה בריאותית או גופנית, הרי שחשוב מאוד שתעזרו בעורך דין דיני עבודה בקיא ומקצועי בתחום. הגשת בקשה בצורה לא נכונה לביטוח הלאומי, עלולה להעניק לכם גובה קצבה אשר לא מתאים לכם. חשוב מאוד שעורך דין יסייע לכם להגיש את הבקשה לקצבת נכות בצורה הטובה ביותר. עורך דין זה ידע כיצד לסייע לכם לקבל בדיוק את הקצבה אשר לה אתם זקוקים בגין מצבכם. כמו כן, עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום יהפוך את התהליך כולו לתהליך קל יותר, פרקטי יותר ונוח יותר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »