הבדל בין בית אבות לדיור מוגן

אנשים רבים מתבלבלים בין בית אבות לדיור מוגן, אך למעשה מדובר על שני מרכזי דיור שונים לחלוטין, קראו בהרחבה אודות ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן. אומנם נכון כי שניהם מיועדים עבור אנשים בני הגיל השלישי, אך בעוד דיור מוגן מתאים לקשישים עצמאיים לחלוטין שמעוניין לחיות את חייהם בצורה תוססת וחברתית יותר, בתי אבות מיועדים עבור קשישים שמתקשים להסתדר בכוחות עצמם. אם בעבר היה נהוג לחיות בצורה עצמאית עד לרגע שבו הדבר היה קשה מידי, ורק לאחר מכן לעבור לבית אבות מתוך צורך בריאותי או חברתי, הרי שהיום ניתן לראות יותר ויותר קשישים בריאים ונמרצים שבוחרים לעבור לדיור מוגן. מדובר על הזדמנות לחיות בסביבה המתאימה לצרכים שלהם, תוך כדי יציאה לטיולים, מופעים, הצגות וכדומה.

כל מה שחשוב לדעת לגבי ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן

כאמור, דיור מוגן מהווה את אחת האופציות הנפוצות ביותר בקרב בני גיל הזהב. זהו מרכז מגורים המיועד רק לאנשים עצמאיים, המסוגלים לתפקד בכוחות עצמם באופן מלא. לרוב מדובר על יחידות דיור עצמאיות, המגיעות בגדלים שונים וברמות יוקרה משתנות. ישנן יחידות דיור ברמה של מלון 5 כוכבים, לצד יחידות דיור פשוטות וצנועות יותר. ניתן לבחור את פתרון המגורים המתאים ביותר לתקציב וליכולות של כל דייר. כדאי לציין כי דיור מוגן מספק לדייריו מגוון רחב של פעילויות שונות המותאמות לבני גיל הזהב, כולל טיולים, הופעות, הרצאות, חוגים, פעילות גופנית, חדר כושר, בריכה ועוד. כמו כן, מסגרת מסוג זה מאפשרת מסגרת חברתית עשירה ושירותים רפואיים במידת הצורך.

לעומת זאת, בתי אבות נועדו לקשישים שמתקשים להסתדר בצורה עצמאית, ולכן הם זקוקים לסיוע בניהול חיי היומיום שלהם. ניתן למצוא היום בתי אבות ברמות שונות, החל מבתי אבות יוקרתיים ועד לבתי אבות מסובסדים. ברוב המקרים מדובר על דירת חדר המותאמת לצרכי הדייר, כולל שירותי ניקיון, ארוחות, פעילויות חברתיות שונות ופעילויות פנאי כגון חוגים, הרצאות ועוד. כדאי לציין כי בארץ בתי באבות חייבים לפעול תחת פיקוח משרד הבריאות או משרד הרווחה, על מנת להבטיח יחס נאות לקשישים, רמה מקצועית גבוהה ושמירה על היגיינה ובטיחות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »