מה ההבדל בין מיתרים של גיטרה קלאסית לאקוסטית?

ישנם שלושה סוגי גיטרות גיטרה אקוסטית, חשמלית, וגיטרה קלאסית. המייחד את הגיטרה החשמלית מפני הסוגים האחרים הוא שהגיטרה החשמלית היא גיטרה מודרנית יחסית, והיא מנגנת על ידי חשמל. יש להבין כי הגיטרה האקוסטית והגיטרה הקלאסית קיים הבדל רב, הן מבחינת גודל הגיטרה, והן מבחינת המיתרים שלה, ולכן כאשר בוחרים מיתרים לגיטרה קלאסית או אקוסטית, יש לקחת זאת בחשבון את ההבדל הרב ביניהם, ולכן יש להתייחס לבחירת המיתרים בכובד ראש כדי שתוכלו לבחור מיתרי גיטרות בצורה מושכלת, אז יש לדעת מה ההבדל בין המיתרים של גיטרה קלאסית לאקוסטית?

מיתרים לגיטרה קלאסית

איכות המיתרים

יש לדעת כלל חשוב כי איכות המיתרים הינה חשובה מאד בגיטרה קלאסית מיתרים, שיהיו עשויים מחומרים איכותיים במיוחד כמו קרבון, ואז יפיקו צליל מיוחד ותוכלו לנגן בגיטרה שלכם ולהפיק ממנה צליל מיוחד וחם.

סוגים עיקריים של מיתרים בגיטרה קלאסית

בגיטרה קלאסית ניתן למצוא שני סוגים של מיתרים מתח גבוה ובינוני. ההבדל בין שני סוגי המיתרים האלו נעוץ בעובדה, שהמיתרים במתח הגבוה ניתן להפיק צליל עוצמתי, אך הצליל הזה הוא בהכרח קשה לביצוע, לעומת מיתרים המגיעים במתח בינוני, שהם נוחים יותר למגע ומפיקים צליל נעים מאד, וגם מתחילים יכולים להפיק צליל נעים מאד, מהמיתרים הללו בשל קלות השימוש שלהם, קראו עוד בנושא.

המלצה למתחילים

אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בניגון על גיטרה קלאסית מומלץ לכם לבחור מיתרים במתח בינוני,  לאחר שהתמקצעתם  מומלץ יותר לכם לקנות מיתרים במתח גבוה.

מיתרים לגיטרה אקוסטית

עובי המיתרים

בניגוד לגיטרה הקלאסית, מתח המיתרים בגיטרה אקוסטית אינו  חשוב כלל. הדבר העיקרי המשפיע על הצליל הוא בעצם עובי המיתרים. מומלץ לקנות מיתרים בעובי של 0.0. עובי גבוה יקשה על המנגן, ולא רק זאת, אלא הצליל שישמע יהיה בעוצמה נמוכה יותר.

המלצה למתחילים

 רצוי בגיטרה אקוסטית להתחיל ממיתרים בעובי של 0.11 התחלה בעובי מיתרים מתאימה למתחילים העושים את צעדים ראשונה בפריטה על גיטרה, ולכן חשוב מאד להקפיד שאיש מקצוע בחנות יהיה לכם לעזר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »