איתור רטיבות – מדוע זה חשוב וכיצד זה מתבצע?

איתור רטיבות

כאשר מים חודרים לתוך קירות המבנה או דרך הריצוף או הצנרת, הם יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך לחלק הפנימי של המבנה. איתור רטיבות הוא הליך מורכב הדורש מקצועיות, ידע וניסיון רב. כמובן שהיום, בשונה מבעבר יש מגוון מכשירים וטכנולוגיות המסייעים לאתר את מקור הרטיבות וכך לפתור את הבעיה בשלבים ראשוניים.

 

איתור רטיבות שיטות מקובלות

קיימות מספר שיטות מקובלות לאיתור רטיבות:

  1. מצלמת סיב אופטי המסייעת לאתר נזילות ממרזבים, צנרות ביוב ותשתיות הנמצאות מתחת לקרקע.
  2. מצלמה תרמית הפועלת על רגישויות של טמפרטורה ועוזרת לאתר רטיבות בצינורות מתחת למרצפות או מאחורי קירות.
  3. בדיקת נזילה באמצעות גז.

 

מהן הסיבות להופעה של רטיבות?

יש שתי סיבות עיקריות שיכולות לגרום להופעה של רטיבות מחוץ או בתוך המבנה. הסיבה הראשונה קשורה ישירות לנזילות של מים מהקומה העליונה. כלומר, המים יורדים מהצנרת הממוקמת ברצפת הדירה אל התקרה ואז נוצרת רטיבות. מצב זה מוכיח לנו כי מיקומו של כתם הרטיבות אינו קשור לגורם אלא מהווה תוצר שלו. כלומר, זה הכתם הרטיבות מופיע על הקיר, זה לא אומר שהמים מגיעים משם. סיבות נוספות להופעה של רטיבות הם בלאי טבעי שנוצר עם השנים בצנרת וגורם לסדקים, אי שמירה על תחזוקה נכונה או טיפול לקוי בצנרת.

 

איך מטפלים?

בשלב הראשון חשוב קודם כל לקבוע בצורה וודאית שמדובר בנזילה. פעמים רבות יש צורך לסגור את כל הברזים ולבדוק את שעון המים. רק אחרי שקבענו שאכן מדובר בנזילה, יש לאתר את המיקום שלה באמצעות השיטות שתיארנו קודם לכן, תלוי במיקום ובאופי הנזילה. לעתים יש צורך בחידוש הצנרת, שיקום מערכת האיטום, החלפת מרזב ושאר עבודות תחזוקה שיסייעו למנוע הופעה של נזילות חוזרות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »