מה זה סבוריאה?

סבוריאה היא מחלת עור שעלולה להמשך שנים רבות, והיא קרויה גם בשם סבוראיק דרמטיטיס. מחלת עור זאת היא מצב של דלקות המופיעה באזורים שונים בגוף ביניהם: אזור הפנים, האוזניים, החזה, שיפולי העורף והקרקפת. המחלה מגרדת ונחשבת מעיקה בגירוד שהיא מקנה ובנראות שלה.

סבוראיה דרמטיטיס קורית בעיקר בשל חיידק או פטרייה שנוצרים על העור והיא שונה מאקזמה. מחלת עור זאת נגרמת לעיתים גם בשל חיידקים וזיהומים והיא חייבת טיפול תכוף ומידי על מנת שלא תתפתח ותמשיך להעיק על אורך החיים.

מהם התסמינים של סבוראיה?

התסמינים של המחלה הינם בדרך כלל גירוד כמעט בכל חלקי הגוף, תוך התמקדות של הגירוד באזור הקרקפת. המחלה תוקפת בדרך כלל אנשים בוגרים בני ארבעים ומעלה, והיא יכולה להתפשט לאזור האוזניים, קפלי הגוף, הפנים, הגב, החזה ועוד. אחד התסמינים של המחלה היא הופעה של קשקשים במקומות שבהם יש יורת שיער בגוף. מחלה זאת עלולה לתקוף תינוקות, אך בטיפול נכון היא נעלמת.

אבחנת מחלת העור

על מנת לאבחן את המחלה חשוב להגיע אל רופא עור על מנת לאבחן את התסמינים של המחלה. את המחלה יכול הרופא לאתר בבדיקה פשוט, ולעיתים לא קרובות יש גם צורך בשליחת דגימה של העור הנגוע למעבדה כדי לבצע בדיקות מקיפות יותר.

אז כיצד מטפלים?

על מנת לטפל ב סבוראיק דרמטיטיס חשוב להיעזר ברופא עור לקבלת שמפו מיוחד, תרופות במרשם ואף תכשירים שנמכרים ללא מרשם.

בנוסף, מומלץ לגשת לטיפולים ברפואה המשלימה שיעזרו לכם כטיפול תומך שמשלב משחות טבעיות, מרחקות מצמחי מרפא וטיפולים שונים ומותאמים אישית שיעזרו להפטר ממחלת העור לגמרי.

טיפול במחלה באזורי הפנים והגוף יעשה גם הוא על ידי תכשירים המכילים סטרואידים, קרמים מיוחדים ועוד,  תוך ניסיון להפטר מהמחלה כמה שיותר מהר.

מי שרוצה לדעת עד מתי נמשכת המחלה, חשוב שידע כי מחלת עור זאת הינה מחלה כרונית שיכולה לתקוף את הגוף במשך שנים. עם זאת באמצעות טיפול מתאים, ניתן להפטר מהמחלה לזמנים ארוכים יותר ובכך ליהנות מאורח חיים בריא ונעים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »