ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא גם בפנים, ובמיוחד בפה ובשיניים המצויות בו. שיניים שאינן נראות אסתטיות עשויות להשפיע מאוד על המראה החיצוני וכך גם הביטחון העצמי, בין אם מדובר על שיניים שבורות, שחוקות, מוכתמות או שיניים שאינן ישרות ואחידות.

הודות להתפתחות הטכנולוגיה בתחום הרפואה הדנטלית, קיימים טיפולים אסתטיים מתקדמים ויעילים המאפשרים להעניק לכל אחד חיוך יפה ללא צורך בטיפולי שיניים ארוכים ומורכבים, ביניהם ניתן למצוא גם את תחום ציפויי השיניים המשפרים את המראה האסתטי של הפה עם מינימום תהליכים וסיבוכים. 

מהו ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים נועד להעניק פתרון מהיר ויעיל לנשים וגברים הזקוקים למענה אסתטי בלבד לשיניהם, כאשר חזית שן אחת או יותר נראית פגומה מסיבה כזו או אחרת. באמצעות יישום של ציפויי שיניים ניתן לשנות ולשפר את המראה האסתטי של השיניים הקדמיות, וכך המטופלים יכולים ליהנות ממראה של "חיוך מושלם".

ציפוי השיניים הינו למעשה שכבה דקה המכסה את השן הטבעית, העשוי מחומרים שונים ועמידים הנבחרים בהתאם למצב השיניים של המטופל, הצורך האסתטי הדרוש, וכן על פי המלצתו וחוות דעתו המקצועית של רופא השיניים.

סוגים של ציפוי שיניים

למרות שכיום ישנם אינספור שמות וכינויים לציפויי השיניים המעניקים חיוך יפה, יש לזכור כי ישנם רק שני סוגי ציפויים הרלוונטיים לתהליך ציפוי השיניים:

  • ציפוי חרסינה – מדובר על שכבה דקיקה העשויה חרסינה המיושמת על גבי חזית השן הטבעית, ובכך שכבה זו מסתירה את שכבת השן הקיימת ומאפשרת להעניק מראה, גודל וצבע אחר למטרות אסתטיות.
  • ציפוי קומפוזיט – הקומפוזיט הינו חומר נפוץ בשימוש ברפואת שיניים, והוא משמש כחומר איכותי ועמיד לשחזור של שיניים חסרות מסיבה כזו או אחרת. נוסף להשלמה ושחזור של שיניים, חומר זה נחשב יעיל במיוחד לצורך הענקת שכבת כיסוי לחזית השן הפגומה.

כיצד להתאים ציפוי שיניים מתאים?

לכל אחד מחומרי הציפוי לשיניים יש את היתרונות והחסרונות שלו, ולכן מומלץ להיוועץ עם מומחה בתחום הרפואה הדנטלית האסתטית כדי לקבל את הפתרון היעיל והטוב ביותר בהתאמה אישית לכל מטופל.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הכל

קורס הערכת אומנות

הערכת אמנות היא סוג של שמאות שאותה מבצעים עם פריטי אומנות וכמובן על כל דבר שערכו לוט בערפל ואין מחיר או ערך אחיד סביבו. את

קרא עוד »