טיפול שיננית – אתם לא מבינים כמה זה חשוב

השיניים שלכם דורשות טיפול ותחזוקה מתמדת. מה אפשר לעשות? הן משמשות אותנו ברמה יומיומית אבל גם מצריכות טיפול קבוע. לצד ביצוע פעולות היגיינה יומיומיות שכוללות צחצוח והדחה של השיניים, עלינו לזכור כי בכך אין די. כי השיניים שלנו עלולות לצבור נזקים ולהביא אותנו למצבים לא טובים בכלל. לכן חשוב מפעם לפעם לפנות לטיפול שיננית.

קראו עוד בנושא https://galshen.co.il/2019/01/10/השתלת-עצם-בלסת-העליונה/

למה זה כל כך חשוב?

במהלך היום השיניים שלנו נחשפות למגוון רחב של חומרים. הללו בהחלט פוגעים ברמה זו או אחרת בשיניים, מצטברות על השן ויוצרות שכבת פלאק. הפסולת הזו שמצטברת מזמינה אליה מושבות של חיידקים שמוצאות לעצמן בקעה להתגדר בה במלוא הנוחות וההנאה. וכאן מתחילה שרשרת חמורה של נזקים, שאחריתה מי ישורנה.

אבנית, דלקת חניכיים וחורים

הלכלוך על השיניים יוצר מצב של אבנית מצטברת. מה שמשפיע על החניכיים וגורם להתפתחות של דלקת חניכיים. דלקת כזו משפיעה באופן ישיר על השיניים ועלול גם לסכן את הבריאות שלנו. כיוון שהחניכיים מהוות אזור רגיש בו עלולה להיות חדירה של חיידקים אל מערכת הדם. במידה והחניכיים אינן בריאות הסיכון עלול להיות גדול. מלבד זאת דלקת חניכיים עלולה להחמיר ולהביא למצב של נסיגת חניכיים. מה שעלול לפגוע בשיניים וביציבות שלהם, ולגרום לנשירה של השיניים. תופעה מעיקה שאף אחד לא מעוניין אפילו לחשוב עליה.

למנוע את כל המצבים הללו

לכן חשוב לנו כל כך לטפח את השיניים שלנו ואת החניכיים, ולוודא כי הן מקבלות את הטיפול הנכון והמתאים להן במרפאת גל שן. כי כאשר השיניים מתוחזקות היטב, הפלאק מוסר וכך גם האבנית המצב תקין ולא צובר נזקים. ואילו במקרה ומזניחים את השיניים, ומותירים את האבנית ואת העששת על השיניים – זה עסק ביש. קשה לתאר לעצמנו מה עלולות להיות התוצאות. והן בהחלט עשויות להיות חמורות מאוד. מסיבה זו חשוב לציית להנחיות הבריאות ולבקר אצל שיננית אחת לתקופה. מדובר על טיפול לא כואב שעובר על כל השיניים ומסיר את האבנית. כמו כן כולל הטיפול מריחה של חומר הגנה על השיניים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »