מנוע DC ללא מברשות מול עם מברשות

כל מי שמכיר את עולם המנועים על סוגיהם השונים, יודע שקיימים מספר רב ומגוון של מנועים אשר יכולים להתאים, כל אחד מהם, לסוג מתקן כזה או אחר. על כן, לא פעם אנחנו נוכל לראות השוואות בין מנועים שונים ומגוונים.

מנוע DC

בין היתר, אנחנו נוכל למצוא מנועי DC אשר מתאימים למתקנים ומכשירים שונים. גם בתוך מנועים אלה, אנחנו נוכל למצוא, מן הסתם, דגמים שונים. למשל, אנחנו נוכל למצוא מנוע DC עם מברשת וכן כזה בלי מברשת. כמובן שלכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות שונים.

לפני שניגע קצת בעניין זה, חשוב לומר, שהיכולת להתאים מנוע למתקן או מכשיר מסוים, נוצרת בהתאם לסוג המערכת עליה בוחרים לעבוד ובהתאם לסגנון המתקן והמכשיר. סביר להניח שלא מנוע יכול להתאים לכל מכשיר, וגם אם כן, ייתכן מאוד שהוא דווקא ייאט את תהליך העבודה ויפגע בו.

מה היתרונות של מנוע DC  עם מברשת? אנחנו יכולים למצוא מספר יתרונות מובנים בתוך מנוע שכזה, למשל, הוא הרבה יותר מהיר, קל יותר לשלוט בו ביחס למנועים ללא מברשת, אפשר למצוא קשר לינארי גבוה יותר בין תאוצה, מומנט סיבוב, מתח ומהירות, אינרציה נמוכה, יחס טוב בין גודל ומשקל.

עם זאת, יש הסבורים שדווקא מנועים ללא מברשת, הם הרבה יותר מתקדמים, הרבה יותר איכותיים. מאחר והם פועלים בצורה אלקטרונית על ידי מגבר ולא בצורה מכאנית. הם פועלים בצורה הרבה יותר יעילה ואמינה, מה שמאפשר להם לנצל את המנוע בצורה נכונה. אנחנו יכולים גם לשלוט על המנוע בצורה הרבה יותר טובה.

כאמור, גם מנועים עם מברשות וכאלה בלי, יכולים לשרת אותנו בצורות שונות, בהתאם לסוג המכשיר, בהתאם למערכת איתה מבקשים לעבוד, וכן בהתאם לנקודות אחרות. באופן טבעי אנחנו נחפש את המנוע הטוב ביותר שיכול לעזור לנו.

חשוב לציין עוד, בשביל לעבוד בצורה נכונה עם המנוע, לא רק הוא אמור להיות איכותי ולעבוד בצורה טובה, אלא גם מערכות נלוות שמחוברות אליו ומאפשרות לו לבצע את עבודתו בצורה טובה ונכונה.

עוד מידע תוכלו למצוא בלחיצה כאן.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »