הכהיית חלונות לרכב, שלבים בתהליך קידום בלאקרווינדוז

הכהיית חלונות לרכב היא פעולה סטנדרטית ומקובלת וגם נחוצה במזג האוויר הישראלי החם. חזרה לרכב לוהט לאחר יום עבודה מפרך או כניסה לרכב כזה לקראת נסיעה לפגישה או לבילוי הופכת מיד לסיוט הדורש קירו מיידי. מקובל לפתוח חלונות ולחכות שהחום ייצא וגם להפעיל מזגן, אבל העיכוב כתוצאה מהחום עלול לחבל בסדר היום  ובתוכניות שלכם וגם להעיק מבחינה בריאותית על הנהג והנוסעים. הפתרון הידוע לכך הוא הכהיית החלונות, אשר נועדה לשמור על טמפטורה נמוכה למרות מזג האוויר החם השורר באותו יום, ניתן לבצע אותה בשתי שיטות עיקריות: באמצעות מדבקות ובאמצעות שימוש בקרני לייזר. בשתי השיטות יעשו את העבודה אנשי מקצוע בלבד, וכדאי לדעת מראש האם הם מיומנים בשתי השיטות.

 

יתרונות נוספים של הכהיית החלונות

מלבד קירור הרכב ומניעת "מכת חום" בכניסה אליו,  יש להכהיית יתרונות נוספים כמו הגברת תחושת האינטימיות והיוקרתיות ברכב וצמצום אפשרות ההצצה לתוכו מבחוץ, ולכן גם הגנה טובה יותר על רכושכם הפרטי. חשוב לזכור שמבחינת החוק יש איסור על הכהיית חלונות קדמיים, וזאת מטעמי בטיחות, והפרת הוראה זו עלולה להוביל להורדת הרכב מהכביש עד לפתרון הסוגיה, מה שיעלה זמן וכסף. לכן צריך להביא בחשבון שאפשר להכהות את החלונות האחוריים וכן את השמשה האחורית, ולחשב עלויות ואפשרויות בהתאם לשטח הכולל שדורש הכהייה.

 

איך מתבצעת ההכהייה

לאחר שבחרנו חברה אמינה והצגנו בפני נציגיה את הרכב והחלונות המיועדים להכהייה, נצטרך לבחור את השיטה ואת החלונות שיעברו את התהליך. בשיטה שבה משתמשים במדבקות שחורות יש לנקות היטב את החלונות ורק אז יוכל איש המקצוע להכניס את המדבקות לרווח שבין החלון לדלת. זו פעולה הדורשת חומרי ניקוי והדבקה וכן חומרים מתאימים, ולכן אין לבצע אותה בכוחות עצמכם. לעומת זאת הציפוי בלייזר נגד שמש, שנחשב אפקטיבי יותר אבל גם יקר יותר, דורש מספר פעולות, והראשונה בהן היא פירוק החלונות הרלוונטיים ולאחר מכן הכנסתם למכונה מיוחדת אשר בה מתבצעת ההכהייה. גם זו פעולה שמיועדת לאנשי מקצוע בלבד שיש ברשותם את המכונה המתאימה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם