מדריך מזורז לתביעת נכות

מדריך מזורז לתביעת נכות

צריכים להגיש תביעת נכות? לא יודעים מאיפה מתחילים? קבלו את המידע להלן, קראו את המדריך המזורז ודעו איפה אתם עומדים ומה עליכם לעשות כדי לקבל את קצבת הנכות שלכם.

כך מגישים תביעת נכות

  • את תביעת הנכות אפשר להגיש מגיל 18 עד כשנה לאחר גיל הפרישה. במידה ואתם מתאימים לכללים אלו תוכלו להמשיך להגיש בתהליך ולהגיש את התביעה.
  • תביעת נכות כרוכה בהגשת טופס תביעה לקצבת נכות. את הטופס כמובן צריך למלא כנדרש בהתאם לשדות שקיימים במסמך.
  • מסמכים רפואיים חשובים מאוד בתביעה זו. שכן אם נועדו להעיד כי אכן קיימת בעיה רפואית שגורמת לנכות. בין היתר יש להגיש סיכומי מחלה, חוות דעת של רופא מומחה ועוד. באתר של הביטוח הלאומי ניתן לראות רשימה מפורטת של מסמכים רפואיים שיוכלו להועיל לכם לקראת הועדה רפואית אותה אתם עתידים לעבור.
  • אם אתם עובדים כשכירים יהיה עליכם להגיש חמישה עשר תלושי שכר אחרונים או לחילופין אישור מעסיק על תקופת העסקה וגובה השכר. אישור זה נכלל בטופס של התביעה. כמו כן יש לפרט תשלומים בגין ימי מחלה או אישור תשלום שהתקבל מחברת ביטוח בגין מחלה.
  • אם אתם עצמאיים יש להצהיר במחלקת הביטוח והגבייה בסניף של הביטוח הלאומי על שינויים בעבודה ובהכנסות בגין הנכות. כמו כן יש להגיש את שומות המס.
  • יש לפרט בתביעה גם על הכנסות שלא מעבודה. כמו פנסיה, תמיכה, תגמול, תשלומים מחברת ביטוח, מזונות וכדומה.
  • במידה ומי שמגיש את התביעה הוא לא התובע בעצמו יש למלא את סעיף מספר 4 וכן לצרף מסמך ייפוי כוח, פסק דין או צו אפוטרופוס.

הגשת המסמכים

לאחר שמילאנו את הטפסים והכנו את כל המסמכים הנדרשים יש לשלוח אותם למוסד לביטוח לאומי. יש מספר אפשרויות למשלוח המסמכים. אפשרות ראשונה היא בעזרת נציג שירות טלפוני אשר מסייע גם במילוי התביעה וגם בשליחת המסמכים. אפשרות נוספת היא מילוי מקוון של הטופס וצירוף המסמכים הנדרשים אותם מעלים און ליין לאתר בהתאם לדרישות המערכת. כמו כן קיימת האפשרות הישנה של מילוי ידני של הטופס והגשה בדואר, תיבת שירות או בפקס.

התעניינו גם על תביעה לאחר נפילה ברחוב.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »