ייעוץ זוגי אונליין בזום – איך זה מתבצע והאם זה משתלם

בשבועות האחרונים מצאנו את עצמנו במצב מאוד מיוחד. מצד אחד, לא יכולנו לצאת מהבית עקב מגבלות תנועה שהוטלו בעקבות מגיפת הקורונה, ומצד שני, לרשותנו עמדו כלים טכנולוגיים שונים אשר איפשרו לנו להמשיך ולקיים את שגרת חיינו, כמעט בצורה רגילה. 

דוגמא טובה לכך אפשר לראות באופן בו מטפלים ומטפלות זוגיים עבדו עם המטופלים שלהם. במקום לוותר על אופציית הטיפול, הם סיפקו שירות ייעוץ זוגי אונליין בזום, אותה תוכנה שהפכה מאוד פופולארית בתקופת הקורנה. 

העקרון הוא פשוט, במקום לוותר על הטיפול ובמקום לבצע את הטיפול דרך הטלפונים, פשוט מתחברים לזום, בין אם בני הזוג יושבים ביחד ובין אם יושבים במקומות שונים, וכך אפשר לבצע את הייעוץ בצורה פשוטה ונוחה, שכל אחד רואה את השני בוידיאו וכמובן גם אפשר לדבר ולשמוע. זה אומנם לא כמו טיפול בחדר, כמו תמיד, אך זה פתרון אידיאלי לסיטואציה שכזו. חשוב לציין, שישנם מטפלים שמבצעים טיפולים בוידיאו גם בימים שבשגרה, במצבים שונים. 

מדוע חשוב לקיים ייעוץ זוגי בכל מצב 

המשמעות של ייעוץ זוגי אונליין בזום, הוא לא עצם זה שהייעוץ מתבצע בוידיאו, אלא עצם זה שהוא מתבצע בכל מחיר, בכל מצב. 

> קראו גם: מה משמר את הזוגיות

יש לזה חשיבות, מאחר בסופו של דבר, הטיפול הוא תהליך, הוא צריך להתבצע בצורה שוטפת. אם עוצרים את הטיפול לתקופה מסוימת, מסיבה כזו או אחרת, עלולים לפגוע באיכות ובתוצאה הסופית. במיוחד, כשמדובר על תקופה כמו ימי הקורונה שבני הזוג נמצאים ביחד בבית שעות רבות, עם או בלי ילדים, מתמודדים עם לחצים וחרדות שונות. זה יכול להשפיע על הזוגיות שלהם ומן הסתם, זה יכול להשפיע עליהם באופן פרטני. לכן יש חשיבות לקיים ייעוץ גם באמצעות עזרים ותוכנות כמו זום. 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם