שיקום בטון – איך עושים את זה

הקורוזיה הוא אחד האויבים המרים ביותר של מבנים רבים. הקורוזיה מסוגלת לפגוע פגיעה אנושה על ידי שהיא מאכלת את ברזלי הזיון של המבנה מה שהופך את המבנה לחלש יותר, לרעוע ולבעייתי מאוד.

חשוב לדעת כי הדבר תלוי במידה רבה באזור אשר בו נמצא המבנה. ישנם מאפיינים סביבתיים אשר אלו אחראיים על האצת התופעה של הקורוזיה ואנחנו אכן עדים כי בכל אותם האזורים יש צורך לטפל ולשקם לעיתים תכופות מבניי בטון באמצעות חיזוק קונסטקורטיבי, על מנת למנוע את התרחבות הנזקים וכמובן כדי לשמור על בטיחותם של דיירי אותם בתים.

היכן אנחנו מוצאים את נזקי הקורוזיה?

למעשה אנחנו מוצאים את נזקי הקורוזיה יותר מכל מקום אחר באזורים אשר בהם ישנה לחות ברמה גבוהה. זה קורה על פי רוב בסביבה ימית שם האוויר הוא רווי במלחים המכונים – כלורידים, אלו עולים מן הים והם מאיצים במידה רבה את התופעה שלך הקורוזיה. כך גם בסביבה בה יש הרבה כימיקלים, אזורי תעשייה שונים אשר גם שם ישנה חדירה של הכימיקלים והחומרים החריפים אל תוככי הבטון וגורמים לו הרס רב. אך מעבר לכל אותם אזורים, באופן כללי אפשר לומר כי כל סביבה עירונית שהיא רווית גזי פליטה שהם עולים באופן טבעי מכל מה שנמצא בסביבה העירונית הרגילה שלנו, כל אלו גורמים לנזקים לא פשוטים כמו גם לתהליכי קרבונציה בבטון.

אז מה עושים עם הבטון שזקוק לשיקום?

ברור כי בטון שנפגע עשוי להוות בעיה סביבתית ובטיחותית לא פשוטה ויש לדאוג לשיקום ולתיקון של הבטון. איך אפשר לעשות את זה בפועל?

בדיוק לשם כך אנחנו כאן.

לפני הכול חשוב לדעת כי עבודות של שיקום בטון זוהי עבודה למקצוענים ולמומחים בלבד. אסור למסור את המלאכה לידיים שהן אינן מקצועיות וחובה לטפל בבטון בצורה הכי מקצועית ויעילה מתוך ניסיון, מומחיות וידע מקצועי.

מעבר לכך, חשוב לדעת כי אנשי המקצוע אמורים להכין את השטח לפני הטיפול בבטון כאשר את כל זה הם יהיו חייבים לעשות בעזרת איש מקצוע אשר ייטיב להנחות אותם ולהדריך אותם איך לעשות זאת היטב.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »