פיצויים עבור תאונות עבודה

כל מעסיק חייב לדאוג לסביבת עבודה טובה ובטוחה. אלא שיש אתרי עבודה שאינם בשליטתו. דוגמא בולטת היא נסיעה בדרכים לצורך פגישות, שיווק, ניהול פרויקטים ועוד. תאונות עבודה עלולות לקרות, אם כי, בתוך אזור העבודה המוגדר אבל גם מחוץ לכתליו. המחוקק קובע שורת חוקים שעל פיהם צריך לנהוג במקרים של תאונות עבודה ואחד מהם מדבר על פיצוי לנפגעים על בסיס זמני או קבוע. תאונת עבודה פיצויים ניתנים על ידי ביטוח לאומי בתקופה הראשונה לפגיעה ובהמשך על ידי חברות ביטוח פרטיות.

תאונת עבודההגשת מסמכים

התנאי לקבלת פיצויים הוא הגשת מסמכים למוסדות השונים. במקרה של ביטוח לאומי יש להגיש טפסים של נפגע ראשוני בעבודה ובו תיאר המקרה. החישוב נעשה על פי רמת השכר שקדמה לתאונת העבודה, ובכל מקרה, לא יקבל הנפגע יותר מ75% משכרו הממוצע בתקופה זאת. במקרים של נכות או אובדן כושר עבודה מוחלט יש צורך להגיש תביעה לחברת ביטוח. כאן יידרש הנפגע להביא מסמכים שונים כולל רפואיים של רופא תעסוקתי.

נזקים מיידיים ומתמשכים

תשלום חברה מבטחת מגיע לאחר 90 ימים ממקרה התאונה ויימשך כל עוד הנפגע לא יכול לחזור לעבודה, ולרוב, הפוליסה נערכת עד לתאריך יציאתו לגמלאות. קיימים מקרים שונים בהם יופסק התשלום ושניים מהם הם  במקרה  של מות המבוטח, או כאשר מוכח כי הוא מסוגל לחזור לעבודתו. תאונות עבודה יכולות להיות פתאומיות אבל עלולות להיגרם עקב נזק מתמשך הקשור בעבודה. ירידה בשמיעה עקב חשיפה לרעש לאורך זמן, פגיעה ונכות בגב בגלל הרמת משאות כבדים לאורך זמן הם דוגמאות טובות לכך.

ייעוץ משפטי

מומלץ להסתייע בעורך דין תאונות עבודה במקרים שונים, ובוודאי, במקרים בהם תאונת עבודה פיצויים נדחים על הסף מסיבות שאינן ענייניות או נכונות. עורך דין מנוסה בתחום יודע להתנהל מול חברות הביטוח וגם מול ביטוח לאומי. אבדן כושר עבודה ונכות או שימוש בעזרה של ביטוח סיעודי הינם נזק לכל החיים והנפגע זכאי וראוי לפיצויים שיסייעו לו ברווחה כלכלית. במקרים חמורים, יפנה עורך הדין לבתי משפט כדי לקבל מהם סעד. בתי משפט שלום ומחוזי הם הערכאות השיפוטיות המקובלות שאליהן מוגשות תביעות כאלו.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם