טיפול CBT לילדים בחיפה

אין כמעט ילד שלא מתמודד עם קשיים שונים בחייו, ולא תמיד להורים ישנה את היכולת לעזור לו. במקרים אלה, על-מנת לסייע לילדים ליהנות מהחיים ולהתפתח באופן המיטבי, מומלצת האופציה של טיפול CBT.

באילו מקרים CBT מתאים לטיפול בילדים?

CBT, כלומר טיפול קוגניטיבי התנהגותי, מאפשר לטפל בילדים במגוון רחב של קשיים ומצוקות. בין השאר מומלץ לנצל את האופציה של טיפול CBT לילדים בחיפה במקרים של חרדות חברתיות, קשיי קשב וריכוז, פוסט טראומה, OCD, הפרעות התנהגות (מכל הסוגים, ובפרט הרס עצמי, התפרצויות זעם תכופות ועוצמתיות, פגיעה בבעלי חיים, פעילות מינית שלא מתאימה לגיל ושימוש לא נורמטיבי באלכוהול או בסמים), דיכאונות ועוד. הטיפול בילדים בחיפה ב-CBT הינו מטבעו קצר מועד יחסית וממוקד מאוד, ומקנה לילדים בדיוק את הכלים הנחוצים להם כדי להתמודד עם הקושי או המצוקה.httpclearbox.co.il טיפול CBT לילדים בחיפה

חיזוק הדימוי העצמי

תועלת חשובה נוספת של כל טיפול CBT לילדים בחיפה היא חיזוק משמעותי של הדימוי העצמי של הילד. חשוב לזכור שילד שסובל למשל מקשיי קשב וריכוז או מפוסט טראומה נאלץ להתמודד לא רק עם המצוקה הזו, שהיא כמובן חמורה לכשעצמה, אלא גם עם הדימוי העצמי הנמוך ביחס לבני גילו שלא סובלים מכך. מאחר שגם הדימוי הנ"ל פוגע משמעותית באיכות החיים בגיל צעיר זוהי סיבה טובה נוספת לפנות לטיפול CBT בחיפה.

שני המרכיבים של טיפול CBT לילדים בחיפה

טיפול קוגניטיבי התנהגותי כשמו כן הוא, טיפול אשר משלב התייחסות לפן הקוגניטיבי (האופן שבו הילד תופס את מציאות חייו) והתייחסות לפן ההתנהגותי.

החלק הקוגניטיבי של טיפול CBT לילדים בחיפה כולל שינוי של דפוסי מחשבה שלא משרתים את טובת הילד אלא נוצרו כתוצאה מאמונות שגויות (שמזוהות ע"י המטפל/ת וכך ניתן לנטרל אותן). החלק ההתנהגותי של טיפול ה-CBT לילדים מקנה להם כלים לזיהוי התנהגות לא מועילה (מבחינתם) עוד לפני שהיא מתרחשת וכלים לסילוק אותן התנהגויות לא רצויות מהחיים.

חשוב להדגיש שבגיל צעיר ההורים מהווים חלק בלתי נפרד מטיפולי CBT של ילדיהם ובפרט זוכים גם הם בכלים אפקטיביים שמסייעים לילד למצות את התועלת של הטיפול.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »