פירוק רכבים – איך זה עובד

מה היה חושב כי ריבית נמוכה תשפיע על קניות הרכב שהישראלים מבצעים. אך אנחנו רואים כי יותר ויותר ישראלים קונים רכבים חדשים וזאת בעיקר עקב העובדה כי תנאי המימון של הרכבים כיום הם מאוד נמוכים. כך ניתן לקנות רכב בתשלומים וליהנות ממחיר נמוך במיוחד שלו. כך יותר ויותר רכבים חדשים עולים על הכביש ונראה כי מגמה זו לא עתידה להשתנות. אך העובדה כי כל כך הרבה רכבים חדשים עולים על הכביש מובילה לכך כי רכבים ישנים רבים נפלטים מן השוק ועומדים ללא תזוזה בחניות הבית. הרכבים הללו מביאים מפגע סביבתי, פוגמים במראה של המרחב האורבני וכל עירייה רוצה לעשות הכול בכדי להיפטר מהם. על רקע זה הומצאו מכוני פירוק רכבים אשר כל מטרתם היא לשלם כסף תמורת הרכב ואז למכור את חלקי החילוף של הרכב למרבה במחיר.

פירוק רכבים

האם כל אחד יכול לעסוק בתחום של פירוק רכב?

בטח כבר הבנתם כי פירוק רכבים הוא תהליך חיוני במדינה אשר מספק תשלום לבעלי רכבים ישנים ואשר מאפשר להוזיל את שוק החלפים בארץ וזהו דבר חשוב ביותר. אך כאן המקום לציין כי בעל מכון פירוק רכב חייב לקבל רישיון מתאים ממשרד התחבורה. כן מה ששמעתם ממש לא כל אחד יכול לפתוח מכון פירוק וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון. כך אנחנו רואים כי אין הרבה מכונים של פירוק וזאת עקב דרישות הרגולציה של משרד התחבורה ועקב העובדה כי הוא ממעט לתת רישיונות הפעלה למכוני פירוק וזהו משהו שלא ניתן להתעלם ממנו ויש לתת עליו את הדעת.

האם לא הגיעה השעה לפתוח את השוק לתחרות?

הנקודה שאי אפשר להתעלם ממנה היא שככל שיהיו יותר מכונים כך השוק יהיה יותר תחרותי וכך המחירים שנקבל בעד הרכב שלנו יהיו יותר גבוהים. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי טוב יעשה משרד התחבורה אם יקל על מתן הרישיונות ויאפשר ליותר ויותר אנשים לעסוק בתחום מכיוון שתחרות חופשית רק מועילה לצרכן הישראלי ומשפרת את יעילות הכלכלה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם