קונה רכבים לפירוק במרכז הארץ, מתי כדאי לחפש אחד

קיימים מצבים שבהם אין ברירה ויש למכור את הרכב למגרש גרוטאות ולרכוש רכב אחר.

מכירת רכב לפירוק 

אם הרכב עבר תאונה ומצבו אינו מאפשר לנהוג בו, חברת הביטוח בוחנת את מצבו ומכריזה כי הרכב הוא במצב טוטאל לוסט. הכוונה היא שיש בו פגיעות רבות ולכן אין כדאיות כלכלית לתקן אותו, החברה מעדיפה לנתב את הרכב אל מגרש הגרוטאות לצורך פירוק ואילו בעל הרכב מקבל מחברת הביטוח את שוויו של הרכב וכך הוא יוכל לרכוש רכב חדש. 

> בדקו קונה רכבים לפירוק בראשון לציון בלינק https://prk.co.il/place-for-dismantlg-cars-in-rishon-lezion/

אפשרות נוספת היא כאשר מדובר ברכב ישן מאד. אם יש בו תקלה, ערך התיקון הוא מאד גבוה כיוון שקשה להשיג את החלפים של הדגמים הישנים. מעבר לכך כיוון שמדובר ברכב ישן אשר יוצר בשיטות קודמות, זמן התיקון הוא ארוך. המכלול של שני הגורמים הללו יוצר עלות תיקון גבוהה אשר אינה כדאית כלכלית כיוון שלא אחת עלות התיקון גבוהה יותר מערכו של הרכב. קיימים גם מקרים שלא מוצאים חלפים ולכן אין ברירה אלא להשאיר את הרכב כמות שהוא ולבדוק את אופציית פירוק הרכב.

אכיפה של המשרד להגנת הסביבה 

הרכבים הישנים גורמים לזיהום הסביבה כיוון שהם פולטים רעלנים גם כאשר הם אינם בתנועה. מעבר לכך הם מכערים את הסביבה ולכן המשרד הממשלתי פועל לצמצומם. בעל הרכב מקבל התרעה והוא נדרש להזיז את הרכב ולהעבירו למגרש רכבים לפירוק.

אם הוא לא מבצע במועד את הפעולה הזו, הוא מתחיל לקבל קנסות גבוהים. בעל הרכב מבין שאין לו ברירה אלא לגרור את הרכב למגרש של מפרק רכבים כמו כאן כדי לצמצם את העלויות הכספיות המיותרות, אשר מייקרות את אחזקת הרכב שגם כך לא נע בדרכים.

פירוק הרכב לגורמים 

במגרש הגרוטאות בודקים את מצבו של הרכב וקובעים את התשלום אשר מועבר במקום ובמזומן לבעליו. בהליך מהיר מפרקים את כל החלפים, חלק מהם מועברים למחזור, אחרים למכירה כחלפים משומשים והשלדה עוברת הליך של גריטה. 

דיווח למשרד הרישוי

בעל הרכב מדווח למשרד הרישוי על הורדתו של הרכב מהכביש.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »
בודק שכר
אנשי מקצוע

3 דרכים לבחור בודק שכר

מעוניינים למצוא בודק שכר שיוכל לבצע את העבודה שלו ברמה מקצועית גבוהה במיוחד ולוודא כי כל אחד מן העובדים שלכם מקבל את כל הזכויות והשכר

קרא עוד »