5 כללים בעיצוב לוגו לעסקים

עיצוב לוגו לעסקים

לכל עסק יש שם ולכל עסק יש לוגו. הלוגו הוא הפנים של העסק, הוא מה שמייחד אותו, מה שמבדיל אותו מעסקים אחרים, הוא זה שמאפיין אותו בעולם העסקים ובפרט בתחום בו הוא עוסק. לכן צריך להקפיד על הכללים ליצירת לוגו לעסק.

5 כללים שחשוב להכיר בעיצוב לוגו

  1. ייחודיות – לא משנה באילו כלים לעיצוב לוגו אתם בוחרים להשתמש, תדאגו שהכלים יאפשרו לכם לייצר לוגו ייחודי. אין היגיון וזה לא חכם לייצר לוגו שדומה לכאלה של חברות אחרות. אולי זה נשמע הגיוני, כך יוצרים בלבול אצל הלקוח, זה חוסך עבודה, אך זה מונע את העיקרון החשוב ביותר שאמור לבטא לוגו. ייחודיות.
  2. פשטות – נכון שניתן לייצר לוגואים מורכבים, לוגואים שנראים כמו יצירת אומנות שאפשר למצוא במוזיאון. אך בסופו של דבר, המטרה היא שאנשים יזדהו עם הלוגו, יזהו אותו ואולי אפילו ישתמשו בו בצורות שונות (לא מסחריות). לכן, לוגו צריך להיות משהו פשוט באופן יחסי.
  3. חזון – הלוגו צריך ליצור תחושה של חזון, הוא צריך להיות מבוסס על רעיון מסוים שאנחנו מבקשים להעביר, רעיון שאנחנו מבקשים לבטא על מנת שכל מי שיראה אותו, אכן ירגיש שאנחנו מבקשים להעביר משהו מיוחד דרכו.
  4. חיבור – כשאנחנו יוצרים לוגו, הוא צריך להיות תואם לעסק, תואם לתחום, לרעיון, כך שיהיה ניתן לזהות דרך הלוגו את מה שאנחנו מבקשים להעביר ללקוחות, בין אם זה בתחום שאנחנו עוסקים, במוצר, בשירות או בכל דבר אחר.
  5. חדשנות – גם אם מדובר בלוגו של עסק ותיק, עדיין הוא צריך לבטא משהו חדש, משהו רענן, מנגד זה לא אומר שהוא אמור לוותר על הצד הקלאסי שלו, על מה שייצר אצלו מוניטין.

חשיבות הלוגו עבור העסק

בסופו של דבר, ללוגו יש חשיבות רבה, הוא הסמן דרכו אפשר לזהות את העסק במצבים מסוימים. לא משנה איפה נהיה, איפה הלקוחות שלנו יהיו, תמיד יוכלו לזהות את העסק בעזרת הלוגו שלנו. זה יכול להתבצע בצורה מאוד פשוטה, אם נדע לייצר לוגו שקל לזהות אותו, קל לחבר אותו לשם של העסק.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »