ליווי צמוד של עו"ד בתביעת ליקויי בניה

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם, לצערם הרב נאלצים להתמודד עם תביעת ליקויי בנייה. הם רוכשים מבנה, בין אם זה דירה או מבנה עסקי, או בונים מבנה כזה מאפס, ובסיום התהליך כאשר הם נכנסים אל המבנה, הם מגלים שיש ליקויים מסוימים שמשפיעים על איכות ושגרת החיים שלהם. מדובר על ליקויים שיכולים להיות מבניים, קשורים לתשתיות שמותקנות במקום וחלק קשורים בכלל לעיצוב של המקום.

בכל מקרה, מדוברים על ליקויי בניה, שכן הם פוגעים ביכולת להשתמש במבנה בצורה רגילה וטבעית, הם פוגעים באיכות החיים של המשתמשים במבנה וכן הם מנוגדים לכל מה שסוכם בחוזה עם הקבלן. לכן מוגשות תביעות ליקויי בנייה.עו"ד בתביעת ליקויי בניה

בשביל להגיש תביעות כאלה בצורה נכונה ועל מנת להשיג תוצאה אופטימאלית בבית משפט, רצוי מאוד להשתמש בשירותיו של עורך דין שמתמחה בכך. אנחנו לא יכולים לעשות את זה לבד ולו בגלל שאין לנו את הידע המשפטי הדרוש, את היכולת לטעון, ובדומה למקרים אחרים, מומלץ להיעזר באיש מקצוע שמכיר את הנושא לעומק, יש לו ניסיון והוא יודע מה מותר ומה אסור, מה החוק קובע, מה העונש וכדומה.

ההמלצה היא לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין לליווי בתביעת ליקויי בנייה כבר בשלב הראשון של התהליך, לא לחכות עם זה. ברגע שמתגלים ליקויים והקבלן מסרב לקחת עליהם אחריות, יש לפנות אל עורך דין. סביר להניח שבשלב הראשון הוא רק יפנה אל הצד השני עם התרעות לפני משפט. במידה וזה לא יצלח, אז הוא יגיש תביעה משפטית לכל דבר. במסגרתה הוא ייעזר בקבלנים מומחים ואנשי מקצוע אחרים שיחוו את דעתם ויסבירו מדוע הקבלן נהג בצורה לא חוקית ולא מקצועית.

בין היתר, עו"ד מקצועי ומנוסה, ידע לא רק להציג את הנזק שנגרם כתוצאה מאותם ליקויים, אלא מעבר לכך. הוא ידע גם לתרגם את זה למונחים כספיים, לעוגמת הנפש שנגרמה לנו וכן הוא התייחס לשאלה כמה הוצאות היו לנו כתוצאה מאותם ליקויים. כך אנחנו נכסה את כל הנקודות הנדרשות בבית משפט, על מנת לקבל את מה שמגיע לנו.

>>> אולי יעניין אותך גם: איך לקרוא תכנית בניין עיר

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם