בניית מרתפים – מה אנחנו צריכים בשביל לבנות מרתף

בדרך כלל כשאנחנו חושבים על מרתפים, אז עולות בראשנו תמונות מסרטים וסדרות שאנחנו מכירים, בין אם זה מרתף בהם מתגוררים אנשים, מרתפים בהם מאחסנים ציוד וחפצים, שלא נדבר על מרתפים בהם קורים דברים שהדמויות אינן רוצות שייחשפו לעולם. 

אך במציאות, בוודאי במציאות הישראלית יש למרתפים משמעות אחרת. למשל, הרבה מאוד משפחות משתמשות במרתפים על מנת להגן על עצמן בשעת מלחמה. אומנם היום נהוג להתקין חדר ממ"ד, אך במקרים רבים בוחרים להשתמש במרתף במקום. במבנים עסקיים לעומת זאת, המרתף משמש לא פעם גם כמשרדים לכל דבר, גם בתור מחסנים וחדרי שירות שונים, דברים שאנחנו פחות רוצים שיהיו בולטים לעין. 

על מנת לבנות מרתף, אזי שעלינו להכין את השטח בעזרת בולדוזר פיתוח בצורה נכונה. צריך לזכור, להבדיל מחדרים אחרים, כאלה שנמצאים על פני השטח, הרי שהקמת מרתף אחרי שהמבנה כבר קיים, זה כבר בלתי אפשרי. שכן צריך לחפור מתחת למבנה ולבנות את המקום. זה אפשרי רק אם יש הכנה לכך, במידה ואין הרי שזה מאוד בעייתי. 

מה צריך לבדוק לפני שמתחילים בתהליך הבנייה

ראשית לפני בניית מרתפים, יש לתכנן היטב כיצד אנחנו רוצים שהמרתף יהיה בנוי. באיזה גודל הוא יהיה ואילו מערכות ותשתיות הוא אמור להכיל. 

שנית, צריך לקחת בחשבון שהמרתף אמור לשרת לצרכים מסוימים, על כן צריך להתאים אותו לצרכים שלנו, מתוך חשיבה ארוכת טווח. 

שלישית, חשוב לבדוק כיצד אנחנו יכולים לשמור ולתחזק את המרתף, באופן כזה שנוכל להשתמש בצורה אפקטיבית. 

ארבע, צריך לזכור שהתנאים במרתף הם שונים מאשר מעל פני הקרקע, ולכן גם צריך לייצר תשתיות שיאפשרו לנו להתנהל שם, לקיים שם שגרת חיים על פי הצורך שלנו. 

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

יועץ פיתוח
אנשי מקצוע
daniel

יועץ פיתוח

כל בניה, אם לא נתכנן אותה בדיוק כמו הנהלים הקפדניים, בהתאם לחוקים ונתינת התייחסות לכל הפרטים הגדולים והקטנים, הרי שהיא עלולה להסתיים באסון. מאמר זה

קרא עוד »