אלו צבעים מתאימים לחדרי תינוקות מעוצבים

תינוק חדש המגיע הביתה, זקוק לפינה השקטה והנעימה שלו. מומלץ להתחיל לתכנן את החדר המיועד לרך הנולד כבר בזמן ההיריון, ולהקדיש מחשבה לצבעים שבתוכו. יכולת הראייה של התינוק הולכת ומתפתחת עם הזמן, וצבעי הרהיטים המשמשים אותו בחדרו צריכים להעניק לו שלווה ורוגע, וכמובן גם להוריו אשר ישמחו לטפל בו במקום מעוצב ומאיר עיניים.

צבעים נכונים לריהוט של חדר התינוק

צבעי פסטל רכים הם הפופולריים ביותר בקרב הורים צעירים, הבוחרים ריהוט בהתאמה אישית עבר חדר התינוק העומד להיוולד להם. לבן גם הוא צבע שנעשה בו שימוש רב בעולם עיצוב חדרי התינוקות, כאשר ברוב המקרים נרכשים רהיטים עם בסיס בהיר- לבן או שמנת- בשילוב עם מגירות או דלתות בגוונים אחרים- מעין "זריקת צבע" המחייה את הרהיט, מבלי להעמיס צבעוניות-יתר.

חשוב עם זאת לזכור, שהתינוק גדל והופך לפעוט ולאחר מכן לילד, וההשקעה הכלכלית בריהוט שתרכשו לחדרו, צריכה להשתלם לכם לאורך שנים. מסיבה זו, מומלץ לבחור בצורה מושכלת את צבעי הרהיטים, ולבחון כיצד הם יוכלו לשמש אתכם בעתיד. חשבו הן על ילדים נוספים שאולי ייוולדו לכם ועל האופציה שהריהוט ישמש גם אותם, וכמו כן על היכולת להציב את הרהיטים הללו במקומות אחרים בבית, לכשהילדים יגדלו. שידת החתלה למשל, שהיא חלק מהריהוט ההכרחי הדרוש עבור תינוק קטן, עשויה לשמש אתכם גם אחרי שהתינוק ייגמל מהחיתולים, לאחסון חפצים אחרים. צבע של רהיט שכזה אם כן, מומלץ לבחור תוך חשיבה על ההתאמה לצבעי הרהיטים האחרים שבבית למשל ארונות בגדים בכל הגדלים, שולחנות וספות. גוון ניטרלי ואחיד לשידה כמו לבן או חום בהיר למשל, תוך שילוב של ידיות מעוצבות בגוונים שונים- יכול להקנות את המראה הרך והילדותי המבוקש, ועם זאת להיות פרקטי מאוד בהמשך הדרך.

חדרי תינוקות מעוצבים

ורוד לבנות ותכלת לבנים? לא בהכרח

ה"חוקים" לגבי שיוך צבעים לפי מין היילוד כבר כמעט חלף מן העולם, ואתם בהחלט יכולים להגיע לחנות הרהיטים עם ראש פתוח בנושא הזה. זכרו כי תינוקות וילדים אינם משייכים באופן טבעי צבע מסוים לבן או לבת, ולכן פשוט בחרו ברהיטים המוצאים חן בעיניכם, ללא תלות במוסכמות חברתיות שהן מזמן כבר "פאסה". העניקו לילדכם שזה עתה נולד את הזכות ליהנות מכל קשת הצבעים בעולם, והרשו לעצמכם לשלב צבעים שונים באותו רהיט, ולייצר סביבה מעניינת ומרגשת בחדר התינוק.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »