סוקר אסבסט – מה תפקידו

סוקר אסבסט הוא זה אשר יודע ומכיר את כל נבכי האסבסט ויכול להפנות את אנשיו למציאת אסבסט מוחבא שאיש אינו יכול להגיע אליו – לרוב לצורך פינויו. אסבסט הוא חומר לא ממש ידידותי שיש להיזהר מקרבת ילדים ומבוגרים אליו.

סוקר אסבסט – מה תפקידו?

בכל אתר בניה או כמתן שירות ללקוחות שונים, ישנו סוקר אסבסט והוא זה שמתפעל ומסיר אסבסט שנמצא שלא לפי התקן.

עובדי הפחתת אסבסט ועופרת מורחים כימיקלים על משטחים, כמו קירות ותקרות, בכדי לרכך אסבסט או להסיר צבע מבוסס עופרת. 

מה עושים מסיקי אסבסט?

לאחר החדרת הכימיקלים, העובדים גוזרים אסבסט מהמשטחים או מפשטים את הקירות. הם אורזים את שאריות או שבבי הצבע ומניחים אותם בשקיות או במכלים מאושרים לסילוק נאות. 

עובדי הפחתת עופרת מפעילים מטפסי חול, מרססי מים בלחץ גבוה וכלים נוספים להסרת צבע. עובדי הפחתת אסבסט משתמשים גם במגרדים או בוואקום בכדי להוציא אסבסט מהמבנים.

מה זה אסבסט וכיצד הוא גורם לסרטן?

אסבסט היא קבוצה של שישה מינרלים סיביים טבעיים המורכבים מסיבים דקים ודמויי מחט. חשיפה לאסבסט גורמת למספר סוגי סרטן ומחלות, כולל מזותליומה ואסבסטוזיס. למרות שהאסבסט מחזק וחומר חסין אש, הוא נאסר במדינות רבות. אסבסט אסור בארצות הברית למשל.

מהו האסבסט

אסבסט הוא מינרל המתרחש באופן טבעי המורכב מסיבים רכים וגמישים העמידים בפני חום, חשמל וקורוזיה. תכונות אלה הופכות את המינרל לשימושי, אך הן גם הופכות את חשיפת האסבסט לרעילה ביותר.

אסבסט הוא מבודד יעיל, וניתן להשתמש בו בבד, נייר, מלט, פלסטיק וחומרים אחרים בכדי להפוך אותם לחזקים יותר. סיבי מינרלים יכולים להילכד בגוף לצמיתות באופן מיידי.

> קראו על הקמת אתר אינטרנט באתר אשכול מדיה

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »