מתקרבים לדת: זאת הדרך הנכונה לעשות זאת

התקרבות לדת

צעירים ומבוגרים רבים בוחרים בשלב מסוים בחייהם להתקרב לדת. רבים עושים את זה מסיבות שונות, אישיות, פנימיות, עמוקות. על מנת לעשות את זה בצורה נכונה, על פי ההלכה, ובאופן שלא יגרום לייאוש ולוויתור מראש, כדאי למצוא את הכלים והדרכים אשר יכולות לעזור.

איך תוכל לחזור בתשובה בצורה נכונה?

להתייעץ עם האנשים הנכונים – הדת מורכבת מהרבה מאוד שאלות ודילמות. ישנם הרבה מאוד חוקים ומצוות בדת משפיעים על היום יום. לכן, אם אתה מעוניין לקבל תשובות ברורות, שאל את הרב באתר כיפה והוא ידע לספק לך מענה. הוא ידע לענות תשובה מדויקת ולהסביר לך, למה זה ככה.

עשה את הדברים לאט

אם אתה מחליט לחזור בתשובה, זה לא אומר שעליך לקום מחר בבוקר ולהיות חרדי. אתה יכול לעשות את דברים לאט, בצורה שתאפשר לך להיכנס אל תוך העניין ולאהוב את זה, לא מתוך פחד ולא מתוך תחושת הכרח.

תחקור ותלמד – אל תקבל את הדברים כמו שהם, תחקור, תלמד, תבין מה עומד מאחורי הדברים. זה יעזור לך להבין טוב יותר וגם יעזור לך לאהוב יותר את הדברים שאתה עושה. זה גם יעזור לך להסביר טוב יותר לסביבה מדוע אתה עושה אותם.

תסביר לאנשים את הצעד שעשית – אל תתבייש במי שאתה עשה ובהחלטה שקיבלת. תחזור בתשובה ותסביר לאנשים את הצעד שעשית, באהבה, לא מתוך כוונה לכפות או לשכנע, אלא מתוך רצון להסביר להם למה זה עושה לך טוב.

אל תעזוב את העולם הישן לגמרי

הרבה אנשים שחוזרים מתנתקים לגמרי מהעולם הישן, לעיתים הם גם בזים לו. אך זה מעורר אנטגוניזם ולא פעם, גורם להם להתחרט על כך בבוא הזמן. אל תוותר על כל העולם הישן, אם אתה בוחר להתנתק, תעשה את זה לאט, עד שתרגיש מספיק בטוח עם ההחלטה שקיבלת והצעד שעשית.

היום יש הרבה כלים ודרכים לחזור בתשובה, ללמוד את הנושא לעומק ולקבל החלטה מושכלת. מוטב לנצל אותם בשביל שהדרך תהיה נוחה ונעימה. ככל שהיא תהיה יותר נעימה כך יהיה קל יותר להקפיד בהמשך.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »