הערכת שווי דירה – 4 פרמטרים מפתיעים שמשפיעים על שווי הנכס

הערכת שווי דירה

לפני שבודקים על שווי דירה, ישנם כמה פרמטרים שכדאי מאוד לקחת בחשבון. בין אם אתם מתחילים או אנשי עסקים המתמחים בתחום, חשוב שתראו את התמונה המלאה. לפניכם 4 פרמטרים מפתיעים על שווי הנכס.

הערכת שווי דירה – 4 פרמטרים מפתיעים שמשפיעים על שווי הנכס |

1.    מיקום גאוגרפי:

מיקומו הגיאוגרפי של הנכס, חשוב מאוד כשבודקים את שוויו. דירה שנמצאת במקום אסטרטגי, מביאה את שוויה למקום אחר לגמרי, כך שהיתרון הגדול בכך הוא: שיעור התמורה שתקבלו עליו. זו אחת הסיבות שיש לבדוק על נכס היכן הוא ממוקם.

2.    מצב פנים הדירה:

מצב הדירה לא בהכרח יזיק מידי לשוויה, אך מה שכן חשוב לדעת הוא, שאם הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש נמצאת במצב לא טוב, ובנוסף היא גם נמצאת באזור לא שווה, המחיר אותו תשקיעו בשיפוץ הדירה היה יקר ולא תמיד ישתלם.

3.    אוכלוסייה מורכבת:

ישנם כמה היבטים שבהם נוכל לבדוק את שווי הדירה האם היא שווה או לא. מעבר למה שכבר כתבנו על האזור בו היא נמצאת מבחינה גאוגרפית ומצב פנים הדירה, גם האוכלוסייה המתגוררת בסמוך לנכס, יכולה להשפיע רבות על שוויה של הדירה.

4.    תחבורה:

בעל פי רועי בנאי שמאי מקרקעין, שנים מתקדמות אלו כמו ב – 2020, ערך הדירה יכול להיות בהתאם לכמה פרמטרים מצטברים יחד. אחד נוסף, בהמשך למה שכתבנו לעיל, יכול להיות מושפע מהתחבורה שנמצאת בקרבת הנכס. לכן, בדקו על הנכס מכל ההיבטים אך גם עם גישה תחבורתית אליו.

זו סיבה מספיק מוצדקת האם לרכוש דירה מסוימת או שמה לוותר עליה. בדיקה זו יכולה להיעשות על ידי כמה גורמים שונים, אותם תצטרכו לערב בנושא.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

יועץ פיתוח
אנשי מקצוע
daniel

יועץ פיתוח

כל בניה, אם לא נתכנן אותה בדיוק כמו הנהלים הקפדניים, בהתאם לחוקים ונתינת התייחסות לכל הפרטים הגדולים והקטנים, הרי שהיא עלולה להסתיים באסון. מאמר זה

קרא עוד »
יועץ משכנתא
אנשי מקצוע
daniel

כיצד לבחור נכון יועץ משכנתא?

במידה ואתם מעוניינים לרכוש נכס מסוים וכן אתם לא בטוחים כי אתם יכולים להתמודד מול הבנק בצורה הטובה ביותר, רצוי מאוד לקחת יועץ משכנתא מקצועי

קרא עוד »