משקל אנליטי

אחת הבשורות הגדולות של תחום השקילה, המדידה והביקורת, הן בשוק התעשייתי והן בשוק הפרטי, היא חדירתו של משקל אנליטי אל השוק. משקלים אנליטיים שינו את כללי המשחק וזכו לכינוי "מאזניים מהדור החדש", בהיותם דגם משופר ומשודרג של המאזניים המכניים ששימשו את כולנו בעבר. מהם משקלים אנליטיים? כיצד הם שונים ממשקלים מכניים? ומה ההבדל בין שני סוגיו של משקל אנליטי: משקל אנליטי ומשקל חצי אנליטי?

 

משקלים אלקטרוניים – מאזניים מהדור הבא

 

משקלים מכניים עבדו על רעיון של חיכוך בין הפריטים הנשקלים לבין חלקי המאזניים השונים. חיכוך זה יצא מהתמונה כשעוצבו משקלים אלקטרוניים שעובדים על מנגנון שקילה שונה לחלוטין. גולת הכותרת של המשקלים האלקטרוניים הוא, ללא ספק, המשקל האנליטי.

 

כיצד שונה משקל אנליטי ממשקל מכני?

 

  • מהירות שקילה גבוהה יותר
  • תצוגת משקל יעילה ונוחה יותר
  • מגוון תכונות שימושיות
  • יכולת התאמה אישית – מגוון משקלים אנליטיים לשימוש לכל צורך
  • רמת דיוק גבוהה יותר, מה שתורם לאמינות ולחיסכון כלכלי.

 

מה ההבדל בין משקל אנליטי למשקל חצי אנליטי?

 

משקלים אנליטיים כוללים את שני סוגי המשקלים האלקטרונים הללו. המאפיינים המשותפים של שני סוגי המשקלים רבים, אך ההבדל ביניהם מהותי ומרכזי. שני סוגי המאזניים (הן אנליטיים והן חצי אנליטיים) הם אלקטרוניים, בשניהם תוצאות השקילה נראות מיידית על גבי צג ושניהם מגיעים בגדלים מגוונים ובאיכויות שונות.

 

אם זה הדומה, אז מה שונה?

 

כאשר דיוק השקילה פחות חשוב ואין צורך מוחלט בדיוק גבוה וברגישות חריגה, משקל חצי אנליטי יכול לספק. בכל יתר המקרים, שבהם הדיוק חשוב מאוד, יש להעדיף משקלים אנליטיים שמגוון תכונותיהם הופכים אותם למדויקים ולאמינים הרבה יותר. משקלים אנליטיים אינם רק מדויקים יותר, אלא גם עמידים ושורדים יותר. רובם כוללים משטחי בסיס (לרוב, משטחי שיש לשם בלימת זעזועים), דפנות פלסטיק המקטינות את השפעת האוויר על המשקל ועוד.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם