צלם לעליה לתורה – לצלם כל רגע חשוב

כידוע, אירועי בר מצווה כוללים שורה של אירועים נלווים לחגיגה האמיתית. בין היתר, אחד האירועים המדוברים היא עליה לתורה של הילד. לעיתים מדובר באירוע שנערך בבית הכנסת ולעיתים מדובר באירוע שנערך בכותל, אשר זכה זה מכבר לתואר "בית הכנסת הפתוח הגדול בעולם" ואכן רבים מהישראלים ובכלל מהיהודים, רואים בכותל בית כנסת לכל דבר.

מאחר ומדובר בחלק בלתי נפרד מהחגיגה, הרי שלא מעט הורים אשר מבקשים לערוך עליה לתורה של ילדם בכותל, מעוניינים גם שיהיה להם תיעוד שלם של האירוע. לכן הם שוכרים צלם שיתעד את האירוע מכל זווית אפשרית. במקרים מסוימים מדובר באותו צלם שיצלם את האירוע עצמו, ובמקרים אחרים מדובר בצלם אחר לגמרי.

בחירת צלם לעליה לתורה היא עניין שונה במקצת מאשר בחירת צלם לחגיגת בר המצווה עצמה. יש לכך מספר סיבות כפי שנוכל לראות מיד. מה שחשוב לזכור הוא, שצילום עליה לתורה הוא עניין שדורש ניסיון, ידע, מקצועיות ולא מעט רגישות.

באתר של שמוליק חזן תוכלו להתרשם מצילומים של עלייה לתורה

צלם לעליה לתורה

כיצד שוכרים צלם לעליה לתורה

ראשית צריך לזכור, כשבוחרים צלם לצורך תיעוד עליה לתורה, הרי שעלינו לקחת בחשבון שאנחנו נצטרך להסיע את הצלם אל ירושלים. זאת כמובן בהנחה ואנחנו לא מתגוררים בעיר. מה שאומר, שאנחנו צריכים לוודא שהוא אכן זמין באותו יום וזה אומר גם שאנחנו צריך לשלם לו שכר גבוה יותר מיום צילומים רגיל. במיוחד לאור העובדה, שבדרך כלל, יוצאים מוקדם בבוקר וחוזרים אחר הצהריים, אם לא בערב.

שנית, אנחנו צריכים לזכור שזה לא פשוט לצלם בכותל את כל השלבים של העליה לתורה. בין אם זה בגלל המיקום, בין אם זה בגלל הסיטואציה, ואפילו עצם זה שגברים ונשים מופרדים. לכן על הצלם להיות מסוגל להתמודד עם כל הנקודות הנ"ל. צוות מגנטלי יוכל לעמוד במשימה.

שלישית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שלא מדובר באירוע רגיל, מדובר בסיטואציה אחרת, גם הילד עצמו נלחץ מגודל האירוע. לכן, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שייתכן והתיעוד לא יהיה כפי שאנחנו מצפים.

כאמור, לעלייה לתורה או בוק בת מצווה אנחנו נבחר אך ורק צלם מקצועי ומנוסה שיודע להתמודד עם כל הנקודות הנ"ל.

 

Updated: יוני 27, 2018 — 4:16 pm

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Clearbox © 2016