איך להתנהל מול טכנאי מזגנים בעת התקנת מזגן

התקנת מזגן, איננה דומה כמעט להתקנה של שום מכשיר אחר. הן בגלל העלויות, הן בגלל האופן בו צריך להתקין אותו ולייצר את התנאים הרלוונטיים בחלל המבנה לשם כך, והן בגלל ההשפעה שלו על המקום. לכן, אנחנו צריכים לדעת כיצד לעשות זאת וכיצד להתנהל מול הטכנאי שאמור לבצע עבורנו את העבודה.

כשאנחנו ניגשים לרכוש מזגן, עלינו לבחון מספר נקודות לפני שנבחר את המזגן המועדף עלינו. ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה סוג המזגן הרלוונטי עבורנו, על פי המפרט הטכני שלו, העוצמה שלו והאופן בו הוא פועל. שנית, אנחנו צריכים לבחון אילו פונקציות יש לו וכיצד הן משרתות אותנו ביחס למה שיש למזגנים אחרים להציע, וכמובן ביחס לצרכים שלנו. שלישית,עלינו להחליט היכן נרצה להתקין אותו והאם זה אכן אפשרי מבחינה טכנית.

טכנאי מזגנים מקצועי ומוסמך, הוא האיש שאמור להתקין עבורנו את המזגן במקום בו אנחנו מעוניינים. לשם כך עליו לדעת בדיוק מה אנחנו רוצים, וכן עלינו לדעת כיצד להתנהל איתו על מנת שהעבודה תהיה לשביעות רצוננו.

לפני שנציג מספר נקודות על אופי התקנת המזגן והעבודה מול הטכנאי, חשוב לציין שבעיקרון יש שתי אופציות. אופציה אחת שנחשבת מועדפת ומקובלת יותר, היא לקבל שירות מטכנאי מזגנים שעובד בחנות בה רכשנו את המזגן או מבצע התקנות ללקוחות שלה, כחלק מהשירות שניתן בתהליך הרכישה. אופציה שנייה, היא לרכוש מזגן ולהזמין טכנאי באופן פרטי. זו אופציה פחות מועדפת, מאחר והשירות ניתן בנפרד, לא חלק מעלויות הרכישה ואין קשר בין השלבים השונים.

כיצד עובדים מול טכנאי מזגנים

אפשר לחלק את העבודה לשני חלקים. החלק הראשון מתייחס לשירות באופן כללי, למשל, שעת ההגעה אלינו, הובלה של המזגן, שמירה על ניקיון המקום בזמן ביצוע העבודה ועוד. אלו דברים בסיסיים שכל טכנאי, בכל תחום צריך להיות מודע להם ולבצע אותם לשביעות רצון הלקוחות אצלם הוא עובד.

החלק השני מתייחס ספציפית להתקנה של המזגן ואופי התפקוד שלו. למשל, אנחנו צריכים לתאם את הטכנאי איפה אנחנו רוצים להתקין את המזגן, רצוי להתייעץ איתו לגבי המיקום על מנת שהאוויר יפוזר בצורה אופטימאלית בחלל החדר. רצוי גם לשאול אותו כיצד משפיעים הפתחים השונים בחדר על החלל ועל השימוש במזגן.

עלינו לוודא שהוא מתקין את המזגן בצורה מדויקת, באופן שלא יפגע בעיצוב של המקום ולא ידרוש מאיתנו לבצע שינויים של המקום לאחר מכן. עלינו לוודא שאין שום תקלות במערכת ולא נגרם שום נזק לשום פרט אחר בבית.

בסיומו של תהליך ההתקנה, על הטכנאי להסביר לנו בדיוק כיצד המזגן עובד, איך אנחנו יכולים לווסת את האוויר בצורה נכונה, איך אנחנו יכולים לשנות את ההגדרות ולהשתמש בפונקציות השונות, וכן כיצד אנחנו יכולים לנקות את המסננים של המזגן על מנת שלא יצטבר בו אבק. בנוסף, עליו לתת לנו הערכה משוערת כל כמה זמן אנחנו צריכים להזמין טכנאי למילוי גז במזגן.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם