איך לבחור נכון אקטואר?

עולם המשפט הולך ומתקדם קדימה כל הזמן ואנו רואים עוד ועוד שינויים הנכנסים לתחום המשפטי. כיום כאשר אנחנו מגישים תביעה לבית המשפט אנחנו צריכים לשקול ברצינות את הנושא הכלכלי ולתת את הדעת גם על נושאים כלכליים טהורים. עבודה זו באה לידי ביטוי כאשר אנחנו מדברים על תביעות בדיני נזיקין, תביעות בדיני עבודה וגם תביעות בדיני משפחה. פעמים רבות כאשר אנחנו מתחילים לצלול לנתונים ורוצים להגיש את התביעה שתזכה אנחנו צריכים לצפות מה יהיה בעתיד מבחינה כלכלית כאן בדיוק נכנס אקטואר לתמונה. על האקטואר לחשב כמה נרוויח בעתיד ולתת על כך את הדעת. ניתן לומר כי ככל שהאקטואר יהיה יותר מקצועי כך סיכויי התביעה שלנו הולכים וגדלים ועל כן אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי לבחור את האקטואר הטוב ביותר והמקצועי ביותר שיש. עלינו להבין כי יש לכך חשיבות אדירה לתביעה שלנו ולהצלחתה.

אקטואר

שימו לב הן להכשרה שלו והן לניסיון שלו

כאשר אתם מתלבטים בין אקטואר אחד לאחר אתם צריכים לשים דגש על הרבה מאוד נושאים וזאת בכדי להבטיח כי הוא יהיה האיכותי ביותר שיש. כבר אמרנו ונחזור על כך כי אקטואר מקצועי הוא המפתח פעמים רבות לקבלת הקייס המשפטי שלנו בבית המשפט. אחד הדברים שאתם חייבים לבחון כאשר אתם בוחרים איש מקצוע אקטוארי הוא שאלת ההכשרה שלו. עליכם להבטיח כי האקטואר הוא כלכלן או בעל תואר בסטטיסטיקה וזה ייתן לכם רמז על המקצועיות שלו. לצד זאת כדאי לכם לבחון את השאלה מהו הניסיון של האקטואר וכך תדעו האם הוא יוכל לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר והאם בית המשפט יאות לקבל את חוות הדעת שלו.

בחרו איש מקצוע המתמחה בנושא שאתם צריכים

כאשר אתם בוחרים אקטואר אתם צריכים לוודא כי יש לו ניסיון בתחום הספציפי שבו אתם מתעסקים. כך לדוגמא אם אתם מצויים בסכסוך גירושין אתם צריכים לבחון האם האקטואר סייע בעבר לזוגות אשר מתגרשים והאם יש לו ניסיון בתחום הספציפי של דיני משפחה, כך תבטיחו כי חוות הדעת שלו תהיה נכונה והגיונית.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם