תקרות אקוסטיות לחללים תעשייתיים

תקרות אקוסטיות לתעשייה

חללים תעשייתיים הם אותם חללים גדולים ומרווחים המיועדים לשימושים שונים כמו מקומות פנאי ובילוי להתכנסות של קהל גדול, שאלו בעיקר אולמות תיאטרון, מופעים, מסעדות ועוד. חללים גדולים כאלו משמים גם לצרכים עסקיים כמו חברות ומפעלים, בהם העובדים נמצאים בחלל אחד גדול ששייך לחברה שהם מועסקים עבורה.

כדי שחללים עלו יהוו מקום נוח להתכנסות עבור מבלים או עובדים, ולכל צורך שהוא, הם מוכרחים להיות בנויים ומעוצבים בהתאם לצרכי המקום. לדוגמה, חללים שמשמשים למופעים או הצגות מאופיינים ברעש חזק, ולכן הבנייה שלהם צריכה להיות עם חומרים מבודדי רעש.

לוחות גבס לאיטום ובידוד רעשים

חומר הבידוד והאיטום הפופולרי ביותר בשימוש בתחום הבנייה הוא הגבס. מדובר על חומר איכותי וגמיש המורכב מחומרים טבעיים כמו סידן, גופרית ומים. משום כך, מדובר על חומר גלם אלסטי ונוח לעבודה. הגבס ידוע בתכונותיו הטבעיות של ספיגת רעשים, וכך מניעה של הדהוד הרעש מחוץ ללוחות הגבס.

את לוחות הגבס ניתן ליישם על גבי תקרות לצורך יצירת תקרות אקוסטיות שמונעות רעשים, וגם על גבי קירות במידת הצורך. בחללים תעשייתיים גדולים כמו אולמות אירועים, מופעים ועוד לוחות הגבס מוכרחים להיות מיושמים על גבי התקרה והקירות, כך שנוצר בידוד אופטימלי של הרעש שמתרחש בתוך החלל כלפי חוץ.

לוחות גבס למשרדים

לוחות הגבס משמשים גם משרדים שונים. מכיוון שרוב המשרדים הגדולים ממוקמים בצירי תנועה מרכזיים בערים ראשיות בארץ, מדובר על מיקום שהוא רועש וסואן במשך רוב היום. לכן באמצעות הוספה של לוחות גבס ליצירת תקרות אקוסטיות, ניתן לבודד את רעשי החוץ מהאווירה והשקט השורר בתוך המשרדים.

בידוד רעשים ועיצוב ייחודי

נוסף על קבלת בידוד ומיסוך רעשים אופטימלי, תקרות אקוסטיות מעניקות גם עיצוב מרשים וייחודי לכל החלל. תקרה אקוסטית מעניקה באופן טבעי מראה של תקרה מונמכת, כך שהעיצוב של כל החלל הופך ברגע לאחר ומיוחד.

באמצעות החלל שנוצר בין לוחות הגבס לתקרה המקורית של החלל, ניתן להוסיף גם גופי תאורה דקורטיביים ומיוחדים שיוסיפו פן עיצובי נוסף לכל החלל התעשייתי שבמקום.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »
בודק שכר
אנשי מקצוע

3 דרכים לבחור בודק שכר

מעוניינים למצוא בודק שכר שיוכל לבצע את העבודה שלו ברמה מקצועית גבוהה במיוחד ולוודא כי כל אחד מן העובדים שלכם מקבל את כל הזכויות והשכר

קרא עוד »