איך לנהל כספים טוב יותר בעסק?

תוכנות הנהלת חשבונות

כיצד ניתן לנהל את הכספים טוב יותר בעסק, בעיקר שמדובר בעסק קטן  שמנסה לשרוד? כיום ישנן שיטות לניהול כסף בצורה טובה יותר שתעזור לבעלי עסקים קטנים לנהל את כספי העסק בדרך טובה יותר ואפילו להרוויח. אז מהן השיטות? הכך בהמשך.

תוכנה לניהול חשבונות – על מנת לנהל את העסק שלכם תחת שליטה, רצוי לעבור לתוכנה לניהול חשבונות. כיום ישנן מגוון תוכנות אינטרנטיות לניהול חשבונות שמחליפות את שיטת החשבוניות הישנה, והן לא רק מוציאות חשבוניות אלא הן מסייעות בניהול מלאי, ניהול קופה, הן מוציאות קבלות, ניתן לנהל עמן ספקים, תקציב ורכז, מספונים, ועוד. חשוב למצוא תוכנה כזאת שמתנהלת בענן על מנת לבצע גיבוי לכלל החומרים שנמצאים על התוכנה שלכם.

פתחו קופת גמל – אם אתם רוצים לבצע תכנית חסכון ואתם לא יודעים היכן, כיום משתלם להפריש כסף לקופת גמל. קופת גמל כדאית לעסקים משום שהיא מעולה לזיכוי ממס, דמי הניהול בה זולים, היא צוברת תשואה גבוהה, והיא נחשבת בטוחה להשקעה. בדקו עם סוכני הביטוח היכן כדאי להשקיע את כספכם, ובכך תוכלו לבצע השקעה נכונה.

הפרישו כסף לפנסיה – בשנים האחרונות הפרשת כסף לפנסיה לעצמאיים הפכה לחובה. מלבד זאת, חשוב למען עצמכם להשקיע כסף לקרן הפנסיה וזאת כדי שתוכלו לאפשר לעצמכם חיים טובים יותר כאשר תצאו לפרישה. לכן יש למצוא קרן פנסיה ראויה ולהפריש סכום של לפחות 500 שקלים בחודש לקרן הפנסיה שלכם.

עבדו במזומן – כאשר אתם מוציאים הוצאות אישיות, שלמו עליהן במזומן. בכך תוכלו לחסוך את הכסף שלכם. וותרו על כרטיסי האשראי שנחשבים הרסניים בכל הנוגע לבקרה על הכסף והריביות המתלוות לתשלומים על האשראי. בנוסף כאשר אתם עובדים במזומן אתם יותר מבוקרים ופחות מבזבזים.

נהלו חשבון פרטי וחשבון עסקי בנפרד – חשוב לא לערבב בין חשבון עסקי לחשבון פרטי. התייעצו עם הבנקאי שלכם לגבי הכדאיות של פתיחת חשבון עסקי וחשבון פרטי. בכך תוכלו לעבוד בצורה חכמה יותר בניהול החשבונות.

שכרו רואה חשבון – גם אם אתם עוסק זעיר: חשוב לשכור רואה חשבון. שכירת רואה חשבון יכולה לסייע לכם לחסוך אלפי שקלים וקנסות מרשויות המס. רואה חשבון יכול לסדר לכם את כל הנושאים מול הרשויות ולחסוך לכם כספים רבים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »