פסי הולכה לכבדי ראייה מגבירים נגישות

פסי הולכה לכבדי ראייה מגבירים נגישות ומאפשרים לכל אחד להסתובב במרחב הציבורי בצורה קלה ופשוטה יותר. מדובר על אותם הפסים אשר מותקנים על הרצפה, הם מגיעים בדרך כלל בצבעים בולטים המנוגדים לצבע של הרצפה, במטרה לאפשר ללקויי ראייה להבחין בהם בצורה קלה יותר. פסי ההולכה מאפשרים לכל מי שלא רואה כל כך טוב, ללכת בעקבותיהם ובכך להגיע ממקום למקום בתוך מבנה ציבורי. לרוב הפסים מובילים לכיוון של פקידת הקבלה והמשרדים השונים או האגפים השונים שאמורים לתת להם שירות כלשהו. חשוב להדגיש כי לא כל אחד רשאי להתקין פסי הולכה, אלא יש צורך באדם מקצועי ומנוסה שמבין ומתמחה בתחום. כל ההתקנה של פסי ההולכה נעשית לפי תכנית שהגה יועץ הנגישות של הבניין, בהתאם לחוק שקובע את הנהלים המתאימים להתקנתם.

פסי הולכה

פסי הולכה לכבדי ראייה מגבירים נגישות – כל מה שחשוב לדעת

כאמור, פסי ההולכה אמורים להיות מותקנים בהתאם תכנית שמאושרת על ידי יועץ הנגישות. החוק קובע בצורה מדויקת את האורך של פסי ההולכה, המרחק שאמור להיות בין פס לפס והיכן בדיוק יש צורך להתקין אותם. לרוב מדובר על מסלול שמוביל למחלקות שירות או למחלקות מידע שציבור כבדי הראייה זקוק להם. באמצעות פסי ההולכה הם יכולים לנוע בצורה חופשית ובטוחה יותר, להגיע בקלות רבה יותר ממקום למקום ולזכות בחופש להיות עצמאיים. חשוב לציין כי ההתקנה של פסי ההולכה חייבת להיעשות בצורה מקצועית, שתבטיח את ההידוק שלהם לרצפה. התקנה לקויה עלולה להוות מכשול עבור כבדי הראייה, דבר שיסתור את המטרה הראשונית שלשמה הם הותקנו מלכתחילה. על מנת להדק את פסי ההולכה לרצפה, יש צורך להשתמש בהדבקה מקצועית שמתאימה לחומר שממנו עשוי פס ההולכה. ניתן היום למצוא פסי הולכה שונים, העשויים מחומרים שונים וזקוקים לדרך התקנה המיועדת עבורם. רק בצורה כזו, ניתן יהיה להבטיח שפסי ההולכה יהיו בטיחותיים, יציבים ועמידים לאורך זמן.

לסיכום, פסי הולכה לכבדי ראייה מגבירים נגישות ומאפשרים לכל אחד את החופש לנוע בצורה עצמאית ובטוחה במרחב הציבורי. ניתן היום למצוא פסי הולכה שונים, העשויים מחומרי גלם שונים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »