מנדף

כל אדם אשר עובד במעבדה או בכל מקום אחר שבו ישנם חומרים מסוכנים, יודע שעליו לנקוט בכל הפעולות האפשריות בכדי להימנע מהסכנות הכרוכות בחשיפה לחומרים השונים. מלבד נקיטה בכלל כללי הזהירות והבטיחות בעבורה עם חומרים מסוכנים, הרי שכל מעבדה או מתחם שמשתמשים בו בחומרים כימיים או ביולוגיים מסוכנים ברמה כזו או אחרת, הינו מתחם הדורש ציוד איכותי הרלוונטי לצורך הגנה ושמירה על העובד והסביבה. אחד הדברים החשובים שיהיו בכל מעבדה או בכל מתחם אשר משתמשים בו בחומרים מסוכנים הוא המנדף.

מהו מנדף?

מנדף כמו זה שתוכלו לראות בקישור זה הוא מכשיר אוורור, אשר מטרתו היא לאוורר את המקום בו משתמשים בחומרים מסוכנים ולנטרל מהאוויר כל חומר מסוכן אשר נפלט אליו. לעיתים, לא קל לזהות חומרים מסוכנים באוויר, בעיקר כאשר הם מגיעים במצב צבירה של גז. המנדף מותקן באופן שהוא בעל יכולות זיהוי של חומרים מסוכנים באוויר, לצורך נטרולם. חומר מסוכן המצוי באוויר ולא מנוטרל באופן כלשהו, יכול לפגוע באופן משמעותי בבריאותו של כל אדם המצוי בחדר. אין ספק שמנדף הוא המכשיר הבסיסי, המהותי והנצרך ביותר בכל מעבדה בה משתמשים בחומרים מסוכנים אשר יכולים להיפלט אל האוויר כגז או בכל מפעל אשר משתמשים בו לצרכי עבודה בחומרים מסוכנים שיכולים בין היתר להיפלט אל האוויר ולסכן את העובדים שבמפעל.

מנדף

כיצד תבחרו מנדף

כאשר מדובר במנדף, הרי שיש צורך לבחור אותו בצורה הטובה ביותר, על מנת שהוא יממש את מטרתו ויעודו בצורה הטובה ביותר. כיום ניתן למצוא מנדפים ביולוגיים, בעלי יכולת סינון של חומרים מסוכנים ברמה כזו או אחרת ומנדפים כימיים אשר בכוחם לנטרל באופן משמעותי כל חומר כימי אשר מצוי באוויר. כל מתחם אשר משתמשים בו בחומרים מסוכנים, חייב שיהיה בו מנדף איכותי שידאג לבטיחות של עובדי המקום. מתחם אשר מכיל חומרים מסוכנים ואשר משתמשים בו בחומרים מסוכנים, אשר לא קיים בו מנדף איכותי שמנטרל את כל החומרים המסוכנים מהאוויר, הינו מתחם שלא בטוח כלל לעבוד בו או לשהות בו. שהייה במתחם מעין זה יכולה לסכן את השוהים בו ואת בריאותם. לכן, חשוב לבחור את המנדף הרלוונטי לכל מקום מעין זה בצורה הנכונה והטובה ביותר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם