10 עובדות על קרינה אלקטרומגנטית

קיימים שני סוגים של קרינה אלקטרומגנטית האחת היא רדיואקטיבית אשר נקראת גם מייננת אשר יש לה אנרגיה גבוהה ולכן יש לה את היכולת להפריד את האלקטרון מהאטום ולהפוך אותו ליון. השנייה היא קרינה אלקטרומגנטית כמו כאן אשר אינה מייננת, אשר נוצרת עקב שינויים במטען החשמלי אשר מסוגלים לייצר הן שדה חשמלי והן שדה מגנטי, בתהליך ההתפשטות של שניהם בחלל, נוצרת קרינה.

קרינה אלקטרומגנטית 

ההבדל בין שני סוגי הקרינות הללו מותנה באורכו של גל הקרינה האולטרה סגולי הנקרא UV .

כל אדם נחשף לקרינה אלקטרומגנטית באורח החיים שלו, מהשימוש במכשירי חשמל שונים בבית, כבלים של חשמל, קווי מתח גבוה ושנאים אשר נמצאים מחוץ לבית.

קרינה אלקטרומגנטית במינונים מסוימים היא מסוכנת ועלולה לגרום לתחלואה ולכן חשוב לבצע בדיקות קרינה אלקטרומגנטיות מעת לעת ולבדוק את רמת הקרינה במיקומים שונים. כדי להגיע לתוצאות מדויקות, נדרש שימוש במכשירי מדידה בעלי דיוק רב, אשר מעניקים תוצאות אמינות ונכונות בכל טווח של תדרים.

הפתרון העתידי לכך הוא מיגון קרינה, אשר נעשה בדרכים חדשניות ומתוחכמות.

סוגי בדיקות הקרינה 

כדי להעניק ללקוחות את מלוא המעטפת, מבצעים המומחים כמה סוגי בדיקות כמו לדוגמה, מלוחות חשמל, מאנטנות סלולריות, חדרי שנאים, בעומס מרבי ובקווי מתח גבוה. 

> קראו גם על בדיקת גז ראדון בממ"דים

המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות גיבשו המלצה משותפת על כך שצריכת החשמל חייבת להיות פחותה מרמה של ארבע מיליגאוס ולכן מי שנמצא בסמוך למכשירים אשר פולטים כמות גדולה של קרינה אלקטרומגנטית, עליו להישמר ולשהות במקום זה פרקי זמן קצרים בלבד כדי לא להיות בסיכון ממשי. 

אם קיימת מדידה אמינה של קרינה אשר קיימת ברקע והיא עולה על 1mG, נעשה שימוש בתוצאות אשר התקבלו.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »