תשלום ועד בית בכרטיס אשראי – 3 יתרונות חשובים

האם לנצח תאלצו, כראשי ועד בית בבניין שלכם, לשוטט בין הדירות ולהתחנן שהדיירים ישלמו את החובות לוועד? תשלום ועד בית בכרטיס אשראי ומעבר לניהול ממוחשב, המאפשר הפקת דו"חות ושליחתם לכלל הדיירים, מייצר מצב מיטבי שבו אינכם צריכים עוד להתעסק ישירות עם כסף מזומן. השימוש בתקציב נעשה באופן שקוף, וניתן לחסוך סכומים גבוהים על ידי חישוב מושכל של ההוצאות וההכנסות, תוך גבייה של תשלומים באמצעים טכנולוגיים הנוחים לכולם.

כיצד עלול תהליך הגביה להפוך למאתגר עבור ועד הבית?

תשלום לוועד הבית באמצעות כרטיס אשראי עשוי למנוע חלק ניכר מן החיכוכים המתרחשים בין הדיירים לחברי הוועד. קשה לנהל תקציב משותף ולדאוג שכל מי שלוקח חלק בתשלום – יהיה מרוצה. תמיד יימצאו דיירים שיחושו שהם משלמים יותר, כאלה שילינו על בעלי המקצוע שמתחזקים את הבניין וימליצו על גנן או חשמלאי זולים יותר, ובכלל – אין כמעט בית משותף אחד, שבו הליך הגבייה מתנהל בצורה חלקה.

במרבית המקרים, ה"אשמה" בכך הינה שיטת הגבייה הנעשית באמצעות צ'קים או מזומן, שהופכת את איסוף הכסף למטלה מעיקה. תשלום ועד בית בכרטיס אשראי יכול להעלות את אחוזי התשלום לקרוב למאה. מחשוב של ניהול התקציב מאפשר הפקה של דו"חות שוטפים שיכולים להישלח בקלות לכל דייר ודייר, לצורך יידוע באשר לשימוש בכספים הנמצאים בקופת הוועד, וכן למעקב אחר המתחמקים מתשלום באופן "קר", כזה שלא דורש שיחה לא נעימה פנים-אל-פנים. התשלום לוועד הבית בעזרת כרטיסי אשראי הוא נוח עבור הרוב המוחלט של הדיירים, אשר בעצמם אינם אוהבים את ההתעסקות עם כסף מזומן, שלרוב אין הם מחזיקים בו בסכום המדויק הנדרש לצורך תשלום לוועד.

האם תשלום ועד בית בכרטיס אשראי עשוי לסייע לשכנות טובה יותר?

כאשר משלמים לוועד הבית עם כרטיס אשראי מאפשרים ליושבים בראש הוועד לראות בצורה ברורה יותר את סטטוס התשלומים, לבצע מעקב יעיל אחרי השימוש בכספים ואפילו לחסוך לא מעט כסף. במידה ונעזרים בחברה חיצונית לניהול ועד בית, שתסייע בהשגת הנחות אצל בעלי מקצוע שונים ותייעץ לגבי ניהול חסכוני של הקופה המשותפת, הוויכוחים התמידיים באשר לתקציב פוחתים, והשכנות הטובה נשמרת.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »
בודק שכר
אנשי מקצוע

3 דרכים לבחור בודק שכר

מעוניינים למצוא בודק שכר שיוכל לבצע את העבודה שלו ברמה מקצועית גבוהה במיוחד ולוודא כי כל אחד מן העובדים שלכם מקבל את כל הזכויות והשכר

קרא עוד »