תפירת וילונות

וילון הוא ללא ספק אלמנט עיצובי רב חשיבות בכול בית, ולו כי בכוחו להפיח לחיים, לקחת את העיצוב למקום יותר יוקרתי מודרני, או לחלופין למקום יותר כפרי נוסטלגי ובאופן כללי מדובר בפריט נוי מרהיב שבין היתר גם יש לו תפקיד פרקטי רב חשיבות. כך למשל טוב לדעת שבאמצעות וילון ניתן לשלוט על אופי התאורה בבית, לספק תחושה אינטימית, לשחק עם מצב שבין אטום לגלוי וכדומה. אי לכך רבים מהאנשים בוחרים להתקין וילונות, כאשר לא פעם יש צורך בקיצור הווילון או ממש בתפירה מחדש, ועל כן במאמר זה נדון בחשיבות איכות התפירה, ולו על מנת שתימנעו מטעויות שרבים נוטים לבצע.

תפירת וילונות

הכנה מקדימה

השלב הראשון הנו לבחור את הבד הרצוי, או לחלופין את שילוב הבדים הרצוי, וזאת כי הרבה אנשים נוטים לבחור בשכבה אחת אטומה עבור החשכה מלאה ובשכבה שנייה שקופה על מנת ליצור אווירה. לאחר מכן יש לבחון מהו הגודל המדויק של החלון ולהחליט היכן מבקשים להתקין את המוט ולבסוף יש להבין היכן מבקשים שהווילון ייגמר, כאשר במקרים בהם מדובר בדלת הזזה, הרי שיש לקחת בחשבון להשאיר כשני סנטימטר מעל הרצפה, וזאת על מנת למנוע מצב בו הווילון ינגב את הרצפה.

עבודה למקצוענים

לאחר שסוג הבד ברור ולאחר שהמידות גם כן ידועות, יש לבחון למי מעניקים את מלאכת התפירה, וזאת כי גם אנשים שיודעים לתפור מאפס חולצה, לא בהכרח יעשו עבודה טובה עם הווילון, וזאת כי יש צורך לקחת בד ארוך ולתפור אותו באופן ישר, וזוהי עבודה שמצריכה ידע רב – אחרת בקלות ניתן לטעות, כלומר אחרת בקלות ניתן להרוס בד טוב. אי לכך אין זה המקום לבקש טובות מחברים ואין זה המקום להיעזר בכוונות טובות של בני משפחה, אלא זה המקום לחפש אחר אדם או בית עסק אשר מתמחה באופן ספציפי במלאכת תפירת וילונות.

דיוק

לאחר שמוצאים מקום שמתמחה בתחום, טוב לדעת שעתה ניתן להיות רגועים, אך יש לעצור ולציין במדויק מהם הדגשים, כלומר האם מעדיפים שרוול עבור השחלת המוט או לחלופין מספר רצועות. כמו כן אם מבקשים להשלים וילון בודד עבור חדר שכבר יש בו וילונות, הרי שתמיד מוטב להוריד וילון קיים ולהביאו לאדם שעומד לתפור, וזאת על מנת שהוא יוכל להסתמך על מידות מדויקות. עוד נציין שבמקרה מעין זה, או שעושים וילון אחר לגמרי מבד אחר על מנת ליצור קונטרסטיות מעניינת, או שמקפידים ליצור שכפול מדויק – עניין של בחירה.

עלות

לבסוף נציין שלא פעם יוצא יותר כלכלי לרכוש בד ולשלם בנפרד על תפירת וילונות, אך גם אם מדובר באופציה מעט יותר יקרה, הרי שעבור התאמה מלאה אין מחיר ובאופן כללי כל עוד העבודה נמסרת לידיים מומחיות, ניתן יהיה ליהנות מהתוצאה לאורך זמן.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הכל
daniel

בחירת מטפלת רגשית נכונה עבורכם

אם תהיו מעוניינים להשיג שיפור משמעותי מבחינת המצב הרגשי והיכולת להתמודד עם מצבים מאתגרים, יהיה מומלץ לבחור מטפלת רגשית אשר תוכל להבין את הצרכים שלכם

קרא עוד »