תחזוקה ותיקונים של משאבות ביוב

לאחר שנים רבות של שימוש במשאבות ייתכן כי הן יתחילו לקרטע ולחרוק. בדרך כל, הדיירים או גופים ציבוריים נהנים מאספקה תדירה של לחץ מים, אולם לפעמים חלה נפילה במד לחץ המים של מתחת ל1.5 אטמוספרות, מה שמקשה על השימוש היומיומי במים. אם לחץ המים בברז איננו תקים, כלומר אם לאחר פתיחת הברז טפטוף המים היה איטי וחסר עוצמה, ככל הנראה ישנה בעיה של לחץ מים נמוך בבניין. מדובר בתקלה מאד נפוצה ושכיחה מכיוון שמשאבות אשר עובדות במשך שנים רבות בצורה אינטנסיבית עתידות להישחק בשלב כזה או אחר.

משאבות ביוב

מקרים בעייתיים המחייבים תשומת לב

בנוסף, גם במקרים של התקנת משאבות ביוב מתקדמות ייתכן כי המשאבה עצמה לא תוכל לעמוד בדרישות של צריכת המים הכללית בבניין המגורים. לאור המקרים הללו והבעיות שהם גוררים, יש לשמור על תחזוקה וטיפול שגרתי במשאבות בבניין המגורים. קיימים מספר יתרונות מרכזיים הנלווים לתיקון ותחזוקה שגרתית של משאבות מים וביוב במוסדות ציבוריים או בבנייני מגורים פרטיים. ראשית מדובר בחיסכון של זמן יקר ומניעה של עוגמת נפש מיותרות. טיפול קבוע במשאבות מסייע לשמירה על לחץ מים תקין וחזק ועשוי למנוע תקלות עתידיות.

יתרונות מרכזיים

משאבות ביוב שאינן פועלות כשורה יכולות להוביל לגלישה וחלחול של המים אל אזורים נסתרים בבניין דוגמת המקלט, חדר המדרגות וכדומה. כדי למנוע גלישת מים ניתן ואף רצוי לבצע בדיקות שוטפות של המערכת הכללית בבניין. תחזוקה תדירה של חדר המשאבות או המשאבה שהותקנה בבניין המגורים, יכולה גם לחסוך לא מעט הוצאות כספיות בגין תיקונים וקנייה של ציוד מתאים לטיפול בבעיות. חברות רבות מספקות כיום שירות אחזקה שנתי עבור משאבות ביוב הכולל שורה ארוכה של תיקונים וקבלת תמונה מקיפה אודות פעילות המשאבות.

תיקון ותחזוקת משאבות ביוב לגופים ציבוריים ופרטיים

משאבות ביוב או מים משרתות לא רק את המגזר הפרטי אלא גם את זה הציבורי. ענפים רבים במשק נעזרים במשאבות אלו, החל מענפי חקלאות ועד לענפי תעשייה אחרים דוגמת תחבורה ובנייה. גם במקרים אלו ואף יותר, חשוב לשמור על תחזוקה שגרתית ומקיפה של המשאבות ואופן פעילותן.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם