ציפוי חלונות למיגון בכל מקום

ציפוי חלונות

במדינת ישראל המיגון הוא תחום נרחב עד מאוד, ולא בכדי. מדינת ישראל נמצאת במתח מתמיד מול האויב ועל כן, אנו חייבים תמיד להיות מוגנים על הצד הטוב ביותר. לא סתם אומרים שהראש היהודי הוא אחד הממציאים הטובים ביותר והיצירתיים ביותר, כנראה שאחת הסיבות לכך היא ההתקפות הבלתי פוסקות על עם ישראל שהיו חייבות ליצור אנשים עם ראש יצירתי וחכם על מנת להגן על עצמנו על הצד הטוב ביותר. המצאות שונות בתחום המיגון כמו כיפת ברזל וכן המצאות אחרות הופכות את המיגון לפשוט יותר וחכם יותר. אחד הדברים החשובים בקשר למיגון הוא חדר הממ"ד שחייב להיות בכל בית חדש שנבנה, ועם הממ"ד מגיעות גם ההוראות של פיקוד העורף לגבי איך צריך להיות כל חלק וחלק בממ"ד המדובר.

גם ציפוי חלונות חשוב בעת מיגון

גם כשמדובר במבנים בהם אין חדרי ממ"ד, מיגון כלשהו יכול לעזור מאוד בזמן של התקפה או לחימה. למשל מיגון של חלון בבית עסק או בבניינים גדולים המכילים אזרחים רבים- יכול להציל נפשות רבות בעת התקפה- וזאת כיוון שמיגון החלון הוא קריטי בהגנה על חיי האזרחים כאשר זכוכיות החלונות נשברות. הציפוי המתאים ימנע מהרסיסים להתפזר ובעצם ידביק את כל חלקי הזכוכית לחלון ללא תזוזה מהמשקוף ובכך ינצלו חיי אדם רבים בעת פיגוע או אירוע בטחוני אחר. כמובן שציפוי חלונות הוא חשוב מאוד במקומות מרכזיים כמו מרכזי עסקים גדולים, משרדי ממשלה, מבנים בטחוניים וכן הלאה. הטכנולוגיה היום מאפשרת מיגון חלונות על ידי ציפוי חלונות באופן כל כך פשוט וקל, כך שחבל לא לבצע זאת במקומות הנדרשים לכך.

מיגון החלון בפשטות לכל מטרה

בין אם אתם בעלי עסק או אנשים פרטיים, מיגון החלונות יכול לסייע לכם באופן נהדר להגנה בעת הצורך. בבתים פרטיים למשל ניתן להגן מפני פריצה על ידי ציפוי החלונות ובכך לא ניתן יהיה לפרוץ את דלתות הזכוכית על ידי שבירתה. בנוסף, משפחות הגרות בתים הנמצאים תחת הפגזות של האויב, יהיו רגועות הרבה יותר כאשר חלונות ביתן מצופה באופן מתאים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם