פינוי מושכר – תהליך קל ומהיר

זה ידוע שמערכת היחסים בין השוכר למשכיר היא מורכבת, בעיקר בישראל, מדינה בה שוק הדירות גדול מאד. באופן טבעי, מדובר במערכת יחסים לא מאוזנת כאשר יש נכס שבעליו מפקיד אותו בידי זרים על מנת לקבל עליו תשלום, ויש כאן צורך להסתמך על זרים מוחלטים על מנת שלא יעכבו תשלומים או לא יבצעו ונדליזם בנכס.

פינוי מושכר

ישנם מושכרים עליהם נדרשת הבקשה להציג ערבים, בטחונות או ערבות בנקאית וישנם מושכרים בהם הדרישה היא אך ורק הפקד השל שטר בטחון במעמד חתימת חוזה (אם הדיירים למשל חושבים שהם לא יצליחו לעמוד בזמן בתשלום או יהיה נזק כלשהו למושכר).

מערכת היחסים הגם כך מורכבת הזאת עלולה להגיע לשיאה מבחינה חוקית ומשפטית ברגע שהדיירים במושכר מעכבים את תשלומי המיסים ו/או דמי השכירות ומחליטים גם שלא לפנות את המושכר בסיום חוזה השכירות.

פינוי שוכר הוא תהליך לא קל ומאופיין ברגישות גבוהה. מדובר בתהליך שצריך שיבוצע באופן זריז ומקצועי כדי שיהיה יעיל ובעל הנכס לא יצא עם עוגמת נפש, נזקים וחבויות שאינן קשורות אליו. על מנת שהתהליך יהיה קל יותר, בוצע תיקון על פסק הדין ותוצאות הפינוי מתקבלות במקום בתוך כשנה, אלא כחודשיים וישנם מקרים שאפילו תוך חודש אחד בלבד.

בנוסף, לאחרונה (וגם על פי התקן החדש) תביעה זו המוגשת לצורך פינוי מושכר מוצגת בבית המשפט כאשר היא כוללת בתוכה גם את סעד הפינוי של השוכרים הסרבנים.

מאד חשוב לזכור, בעל הנכס לא יחתום על כל וויתור (וגם לא יצהיר עליו בעל פה) בנוגע לתשלומים שהדיירים צריכים לשלם, כך הם יכולו להגיש תביעה נפרדת בה נדרש פיצוי כספי בנפרד מהתביעה השניה בנוגע לפינוי.

אם בידי בעל הנכס צ'ק בנקאי או ערבויות/בטחונות אחרים ואפילו שטר בטחון שחתום על ידי ערבים זאת גם אפשרות שניתנת להפעלה עם ההוצאה לפועל לגביית חבויות.

הסיטואציה הזאת שבה מגיעים לצעד שצריך לנקוט כמו פינוי שוכר היא סיטואציה שחייב לערב בה עורכי דין מומחים בתחום הזה ובעלי וותק ונסיון. זאת הסיבה שכדאי ומומלץ אפילו להגיע למשרד מתאים, רצוי גם כזה שיש לו עיסוק ופעילויות בהוצאה לפועל על מנת לתת פתרונות גם לנושא גביית חובות ופניות אל מערכת גביה ונגישות עבור הוצאה לפועל.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »