עצות זהב של טכנאי מזגנים: מזגן בקיץ – כך תחסכו בחשמל

המזגן בקיץ מציל אתכם. אין שום סיכוי שתעברו את הימים החמים בלעדיו. אבל בסוף החודש מגיע חשבון החשמל והורס את החגיגה. אז איך ממשיכים להפעיל את המזגן בשרב ובכל זאת מורידים את צריכת החשמל שלו?

טכנאי מזגנים

 

הקיץ הוא עונת המזגנים, יגיד לכם כל טכנאי מזגנים במרכז הארץ החם והמהביל. כולם מפעילים אותם במלוא העוצמה, צריכת החשמל עולה פלאים, אבל מי יכול לחיות ללא מיזוג אוויר כשהטמפרטורה הרגילה לעונה עומדת על 31 מעלות צלסיוס?

 

ובכל זאת, גם אם אתם לא מוכנים לכבות את המזגן, אפשר להפעיל אותו בצורה יעילה יותר שתחסוך מעט בחשבון החשמל. ביררנו עם מרכז שירות קולינג מיזוג אוויר איך עושים זאת, והנה עצותיו המועילות.

 

בית אטום שומר טוב יותר על קור

 

העצה הראשונה של טכנאי המזגנים שלנו אולי נשמעת בנאלית, אבל באמת שמדובר בעצה ששווה זהב ובמשהו שלעתים אנחנו לא שמים לב אליו: מפעילים מזגן? בדקו קודם שכל החלונות סגורים, ואם זהו חלון שנכנס דרכו אור שמש ישיר, כדאי גם לסגור את התריסים/וילון. השמש הישירה מחממת את החדר. אם יש דלתות בין החדר הממוזג לחדרים אחרים שלא צריך לקרר, ושהינם ריקים, סגרו את הדלתות.

 

כשהאוויר הקר בורח החוצה דרך דלת/חלון פתוחים המזגן מתאמץ יותר, מקרר פחות טוב, ומאמץ היתר גורם לו בטווח הקרוב לחשבון חשמל מנופח ובטווח הארוך לשחיקה, שאולי תסתיים בחשבון נוסף על תיקון מזגן בקיץ.

 

כלל הזהב: 25 מעלות

 

כל טכנאי מזגנים רציני יגלה לכם את האמת שקשה להפנים: זה שתכוונו את המזגן על 18 מעלות לא יגרום לו לקרר יותר מהר את החדר. זה רק ינפח את חשבון החשמל שלכם. ההמלצה היא לכוון את הטמפרטורה על 25-24 מעלות. זו גם טמפרטורה נעימה, וגם כזו שצורכת הרבה פחות אנרגיה. כל מעלה שתורידו תבזבזו יותר חשמל, הידעתם?

 

משהו חוסם את האוויר?

 

אל תעמידו חפצים או רהיטים שחוסמים את אזור המזגן – תנו לאוויר הנושב ממנו מעבר חופשי אל החדר.

 

נקו את הפילטרים

 

כל כך קשה למצוא טכנאי מזגנים בשרון או בגוש דן בשיא הקיץ שפנוי באותו יום שרב שבו מיזוג האוויר שלכם החליט להתקלקל. ולא מעט תקלות מתחילות במקום שבו אתם יכולים לעשות שינוי במו ידכם: הפילטרים של המזגן.

 

במיוחד בקיץ שבו מפעילים הרבה את המזגן, חשוב לנקות את הפילטרים שבו לפחות פעם בחודש: פילטרים חסומים ימנעו יציאת אוויר והיעילות של המזגן תיפגע – הוא גם יקרר פחות טוב וגם יעבוד יותר קשה בעת ובעונה אחת. בנוסף, הלכלוך עשוי לגרום לצרות נוספות, כמו ריח רע מהמזגן, חדירה של לכלוך ואפילו נבגי עובש לפנים המזגן וכו'. חסכו בחשמל ובהוצאות על תיקון מזגנים בקיץ, ופשוט נקו את הפילטרים – ביוטיוב תמצאו מספיק סרטוני הסבר בנושא, ויש גם הסבר על כך בחוברת ההוראות של המזגן, אם שמרתם אותה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »