ניקיון לאחר שיפוץ

סיימתם את השיפוץ ואתם רוצים להיכנס הביתה? חכו קצת. אין ספק כי שיפוץ הוא תהליך מייגע – התקשורת עם אנשי המקצוע, הצורך בשמירה על סטנדרטים גבוהים שלא תמיד נשמרים על ידי חברות שונות, ההקפדה על איכות ניקיון גבוהה לאחר השיפוץ, שמירה והקפדה על עמידה בתווי תקן, קבלת אישורים על ביצוע עבודות החשמל, המים, הגז וההנדסה – כל אלו מצריכים ליווי עקבי ומתמשך של איש מקצוע שיש לו פנאי וזמן לכך.

כאשר כל התהליך הזה נגמר, מגיע הזמן בו יש צורך לנקות את הדירה מהתהליך הארוך שהיא עברה. בין אם מדובר בדירה חדשה שאתם נכנסים אליה ובין אם מדובר בדירה שהייתה שלכם ונפרדתם ממנה לתקופה, הצורך בניקיון לאחר שיפוץ הוא חיוני. כניסה לדירה אחרי שיפוץ ללא שירותים של ניקיון מקצועי יכולה להיות מתסכלת ביותר. בשל הלכלוכים הרבים, שאריות הצבע בכל רחבי הבית, הכתמים שאינם יורדים באמצעות שימוש בחומרי ניקיון רגילים – כמעט ובלתי אפשרי לחיות בדירה לאחר שיפוץ. הפאנלים שנותרו במקומות שונים, קירות עם שאריות של סיד ופינות לא גמורות – כל אלו יכולים לקבל ניקיון כללי בלבד על ידי חברת השיפוצים ואולם את הניקיון היסודי באמת על חברת הניקיון לבצע.

לנקות לבד או עם חברת ניקיון?

רבים מאמינים כי באמצעות מאמץ יוכלו לנקות את הדירה בעצמם. הצרה היא, שבהשקעה של אנרגיה מרובה, שעות ארוכות, שפשופים וחיתוכים של שאריות צבע, עדיין לא תוכלו להסיר לחלוטין את מה שחברת השיפוצים הותירה אחריה. למרבה הצער, רוב חברות השיפוצים אינן מנקות  את הדירה באופן יסודי לאחר השיפוץ אלא באמצעות שימוש בחומרים כלליים בלבד וניקיון כללי. כך, הניקיון נשאר לבעלי הדירה המוצאים את עצמם נכנסים לדירה מלוכלכת ומלאת שאריות. 

והניקיון? לא פשוט. קנייה של חומרי ניקיון מורכבים המיומנים לטיפול בחומרים כימיים שונים ובצבע שאינו מוסר בקלות, טיפול בכתמים קשים, פינוי של שאריות חומרי עבודה מכל פינה בבית – כל אלו הופכים את הניקיון הכללי בעת הכניסה לבית לבלתי נסבל וכמעט בלתי אפשרי, אלא עם לקיחה של שבוע חופש מהעבודה וממחויבויות אחרות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם