משלוח ריהוט דרך הים

ישראל מבורכת בייצור ריהוט מסוגים שונים. רהיטי סלון, חדרי שינה וחדרי ילדים, מטבח ופינות אוכל. התוצרת הישראלית טובה ושוק הרהיטים משגשג. יש חברות ריהוט רבות שקיימות בשוק כבר שנים רבות ובכל שנה מתווספים עוד חברות ויצרני רהיטים. בנוסף לשוק המקומי פורח גם שוק הרהיטים המיובאים. יבואנים רבים מכניסים מכולות גדולות לאורך כל השנה ובהן ריהוט מאירופה, אסיה סין ועוד. אחת הדרכים להובילם הוא משלוח ריהוט דרך הים. הריהוט  אוחסן בתוך מכולה המועמסת על אניית מסע העוגנת באחד מנמלי הארץ בחיפה, אשדוד או אילת. אפשרות נוספת להשיג רהיטים איכותיים היא דווקא באמצעות קנייה בשווקים, שמשיגים את הריהוט באמצעות פינוי דירות ועזבונות.

פינוי דירה

מסלול השינוע של הריהוט

מהנמל משונעת המכולה אל מחסני היבואן. היבואן מפזר את הרהיטים על פי הזמנתם. יש בהזמנת ריהוט מחול מן הסכנה. עד שהריהוט מגיע לארץ לוקחים כמה חודשים, תמיד יש סכנה של נזק בדרך, לא תמיד מגיעים הרהיטים בצבע שהוזמן. ישנן בעיות רבות, אם כי נדירות. גם העלות של הרהיטים עולה מאחר ובתחשיב מוכנסת גם העלות של משלוח ריהוט  דרך הים, עלות שלא קיימת ברכישת ריהוט מקומי, למשל, שמגיע מהליך פינוי דירות.

בשנים האחרונות התפתח הטרנד לקניית ריהוט מתוצרת סין ותאילנד באמצעות אתר האינטרנט של יצרניו. לקוחות שרכשו ריהוט באמצעות האתר מציינים שהסחורה שמגיעה על ידי משלוח הריהוט דרך הים מגיעה תקינה, והם שבעי רצון מהעסקה. העלות של ריהוט זה לעומת ריהוט מאירופה או מתוצרת הארץ, זולה בהרבה, והם מעידים שזוהי דרך זולה להחליף בכל שנה-שנתיים את הריהוט.

דרכים להשיג ריהוט טוב ולא יקר

גם יבואני מטבחים מעידים על צמיחה ברכישת ארונות ומקומות אחסון. ארונות המטבח מגיעים לארץ על ידי משלוח דרך הים כשהם מפורקים ובעלי מקצוע מקומיים, שהוכשרו על ידי היצרן , מרכיבים אותם בארץ. בנוסף, ריהוט מטבח מגיע גם מעזבונות של פינוי דירות.

ישנם נגרים שבונים מטבחים ורהיטים דומים לאלה המיובאים לארץ וזאת תוך התאמה לחלל המטבח, או החדר שהם מיועדים. הריהוט הוא לא הריהוט האורגינלי אבל מראהו יכול להיות כמעט זהה, מחומר גלם שהלקוח בוחר, לפי טעמו של הלקוח ובעלות נמוכה יותר מזו של משלוח ריהוט דרך הים.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם