מיגון זכוכיות

באזורים כמו עוטף עזה, יהודה ושומרון ויישובי צפון הארץ, בהם מתקיימים תקניות ירי על בסיס יום יומי רסיסי הסקאדים והפגזים שפוגעים בזכוכית הבניין גורמים להתרסקות, ניפוץ ופיזור הזכויות. מבנה שמכיל זכוכיות רבות, במיוחד באזורי עוטף עזה, יהודה ושומרון וצפון הארץ, חשוב שיהיה בו מיגון זכוכיות. בעלי דירות צריכים לקחת בחשבון שבעת ניפוץ זכוכיות החלונות והדלתות הרסיסים יתפזרו לכל עבר וקשה יהיה לאספם.

מיגון חלונות

מיגון זכוכיות בבתים בעלי סיכון – דבר חשוב מאד

כדי לשמור על יושבי הבית כל המבנים הישנים והמבנים החדשים שנבנים בעת הזו מבוצע בהם מיגון זכוכית לכל החלונות והדלתות. מיגון הזכוכית פחית את הסכנה בעת הירי. ההבדל בין חלונות ודלתות עם זכוכית שלא נעשה בה מיגון הוא בכך שזכוכית מוגנת מכילה מספר שכבות, בין שכבה לשכבה יש רשת הגנה שבעת ניפוץ הזכוכית שומרת על חלקיה והם אינם מתפזרים. לדוגמה, בעת רעידת אדמה  חלק ניכר מהמבנים מתרסק והדבר הראשון שנפגע הן הזכוכיות. מיגון זכוכיות יגן על הזכוכית שלא תתפזר ולא תפגע באף אחד. גם משחק ילדים בחדר סגור עלול להביא לניפוץ זכוכית החלון, התפזרות הרסיסים ופגיעה בילדים שבחדר.

מיגון חלונות

מי זקוק למיגון זכוכיות

  • בעלי עסקים שיש להם חנויות ראווה עושים מיגון זכוכית לזכוכית החלון וזאת כדי למנוע, בעת ניפוצה של הזכוכית, פגיעה בעוברים ושבים. הזכוכית נשארת במקומה, אמנם מנופצת אבל היא אינה מתפזרת, אין אפשרות לפרוץ פנימה ולגנוב את הסחורה.
  • נהגים שמשתמשים בכבישים מסוכנים מבחינה בטחונות מתקינים מיגון זכוכית למכוניות שלהם. כוחות הביטחון נדרשים למגן את זכוכיות המכוניות שנכנסות לאזורי יישובים ערביים בתוקף תפקידם. הסיבה לכך שבכל פעם שכוחות הביטחון מגיעים יישובים אלו כדי לפזר הפגנות והתפרעויות או לבצע מרדף אחרי מבוקשים נוהגים המקומיים לידות בהם אבנים שפוגעים בזכוכיות הרכב. ללא מיגון יש סיכון לצוות.
  • תושבים שחיים במקומות מועדים לפעילות חבלנית, כמו יישובי המתנחלים, חשוב במיוחד מיגון זכוכיות בגלל הפיגועים שנעשים כלפיהם.

וזה לא חייב להיות לא יפה!

בשנים האחרונות יש טרנד של הקמת קירות זכוכית כחלק מעיצוב הבית. מעקות כחלק עיצובי נעשות מזכוכית, חובבי אמנות  מתקינים קירות מזכוכית ומשלבים בהם ויטרא'זים שהם גם סוג של זכוכית. הסיכוי של התנפצות איזו מהזכוכיות הללו יכולה להביא לאסון כבד.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »